24-03-19
Gm. Czersk. Kolejne nasadzenia wkrótce
Akcja odnowienia lasu – Nadleśnictwo Rytel

Wczoraj (23.03) w Leśnictwie Mylof (Nadleśnictwo Rytel) odbyła się społeczna akcja odnowienia lasu.


Na zdjęciu uczestnicy wczorajszej akcji.

Organizatorzy dziękują uczestnikom. Pogoda i humory dopisały, a miejscowy leśniczy może się cieszyć, że ma posadzone około hektara nowej uprawy na obszarze poklęskowym.

Jesteście wielcy, a przecież jeszcze trzy akcje sadzenia lasu przed nami.

Z tego co wiemy przyjechaliście do nas z odległych miejscowości.

Pozdrawiamy i do zobaczenia.

„Przywróćmy las po klęsce 100-lecia” to przedsięwzięcie, które odbędzie się w leśnictwie Mylof w trzech terminach: 23 marca, 30 marca, 13 kwietnia. Zachęcamy do licznego udziału i pomocy leśnikom w odbudowie zniszczonych lasów. Szczegóły znajdują się na plakatach informacyjnych, regulamin dostępny jest na stronie Nadleśnictwa Rytel: www.rytel.torun.lasy.gov.pl. Zgłoszenia przyjmujemy elektronicznie, poprzez formularz dostępny na stronie nadleśnictwa.

„Nie ma lipy” to ogólnopolska akcja zachęcająca do tworzenia nasadzeń roślin miododajnych, przede wszystkim lipy drobnolistnej. Organizowana jest przez Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu oraz wydawnictwo Pasieka. W tym roku do tej inicjatywy dołącza również Nadleśnictwo Rytel. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w akcję „Nie ma lipy w Rytlu” i udział w sadzeniu lip 6 kwietnia 2019 r. na terenie leśnictwa Krojanty. Osoby zainteresowane znajdą szczegółowe informacje na facebookowym profilu Nadleśnictwa Rytel.

Nadleśnictwo Rytel

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.