14-09-21
Powiat chojnicki. „Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały w czasie trwania akcji przez całą dobę”
Akcja przewonienia gazu ziemnego

Co najmniej raz w roku, w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, PSG przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku informuje o planowanej w dniach 19 - 21 października akcji przewonienia gazu "JESIEŃ 2021.Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.   |  fot. ilustracyjne


Dotyczy terenu miejscowości i gmin: Kościerzyna, Chojnice, Czersk, Topole, Charzykowy. Chojniczki, Klawkowo, Krojanty, Powałki i Lipienice. Przedsięwzięcie ma na celu wykrycie i usuniecie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach. Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach usuwane będą przez pracowników PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku.

- Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały w czasie trwania akcji przez całą dobę – informuje kierownik zarządzania ruchem sieci, Tomasz Sowa. Przypomina również, iż usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynkach należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

(red.)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.