20-05-21
Powiat chojnicki. Jedna osoba trafiła do szpitala
Zderzenie trzech aut na drodze krajowej nr 22

Trzy samochody zderzyły się dziś (20.05) przed godz. 9.00 na drodze krajowej nr 22 w pobliżu stacji paliw w Jeziorkach w gm. Chojnice. W zdarzeniu uczestniczyły cztery osoby, jedna została zabrana do szpitala.

Interweniowały trzy zastępy JRG Chojnice, policja oraz ZRM.

Obecnie (godz. 10.00) występują jeszcze utrudnienia w ruchu, spowodowane również prowadzonymi w pobliżu pracami remontowymi nawierzchni berlinki.

(AKTUALIZACJA)

Wstępne ustalenia policji

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący mercedesem podążający w kierunku Czerska 72 – letni Koszalina nie zachował należytej ostrożności co spowodowało, że najechał na tył poprzedzającego go pojazdu stojącego przed sygnalizacją świetlną marki opel kierowanego przez 71 - mieszkańca gm. Człuchów, a siła uderzania była tak duża, że z kolei ten pojazd najechał na tył następnego poprzedzającego go pojazdu marki ford kierowanego przez 35-letniego mieszkańca Szczecinka. W wyniku doznanych obrażeń kierowca opla został przetransportowany do szpitala. Przebadano wszystkich uczestników zdarzenia – byli trzeźwi. Policja będzie wyjaśniała wszelkie okoliczności – mówi Justyna Przytarska oficer prasowy KPP w Chojnicach.

Mercedes uderzył w samochód znajdujący się w kolejce aut stojących przed sygnalizacją świetlną ustawioną w miejscu remontowaych odcinków drogi krajowej nr 22.

(red)
Fot. KP PSP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.