9-07-21
Gm. Czersk. Dlaczego?
"Święta Pstrąga"  w tym roku nie będzie

W tym roku nie odbędzie się cykliczna impreza "Święto Pstrąga" w Wojtalu w gm. Czersk ze względu na panujące obostrzenia związane z Covid-19.


Dlaczego nie będzie imprezy jeśli w ubiegłym tygodniu można było zorganizować w Czersku m.in. koncert zespołu Lady Pank?

Okazuje się, że organizator - GCK w Czersku - tym razem nie otrzymał pozytywnej opinii w sprawie zabezpieczenia imprezy masowej.

(red)

AKTUALIZACJA
(10-07-21)
Wiceburmistrz wyjaśnia powody braku
organizacji „Święta Pstrąga” w Wojtalu

Wczoraj jeden z internautów (mieszkaniec Łęga) - komentujący pod postem na profilu wiceburmistrz (FB), z plakatem zapowiadającym Dni Rytla w najbliższą sobotę 17 lipca - zapytał:

„Gmina to chyba sobie z nas (mieszkańców) jaja robi - Święta Pstrąga nie będzie - ale dni Rytla będą, dni Czerska były. A `Kapuśniaki` będą? To w Czersku i Rytla to covida już nie ma, a w Wojtalu to już będzie atakował”

Bogumiła Ropińska, wiceburmistrz Czerska odpowiedziała:

„Łęskie kapuśniaki będą, zarówno ta jak i Dni Rytla to nie są imprezy masowe. Święto Pstrąga w normalnych warunkach było trudne logistycznie i komunikacyjnie a w COVID od strony bezpieczeństwa zostało negatywnie ocenione. Do tego IRA ściągnęłaby dużo ludzi. Za duże ryzyko. W porównaniu z innymi , ościennymi gminami staramy się zorganizować jak najwięcej imprez. Pozdrawiam serdecznie”


„Dziękuję za odpowiedź, ale sądzę że w przypadku Rytla jak i Łęga 1000osob to nie problem i wtedy będzie (według wikipedii) impreza masowa na wolnym powietrzu - i co wtedy?” - dopytywał łężanin.

„Zakładamy, że tyle osób nie będzie” – odpowiedziała wiceburmistrz.

 


Święto Pstrąga w Wojtalu - 2018 rok.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.