7-02-20
Powiat chojnicki. Czy w szpitalu nie wypłacano nawet minimalnej pensji?
Radna składa interpelację w sprawie
wynagrodzeń w chojnickim szpitalu

W dniu wczorajszym (6.02) Mirosława Dalecka, radna Rady Powiatu Chojnickiego, złożyła interpelację w sprawie wynagrodzeń pracowników gospodarczych Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach (publikujemy poniżej).


Mirosława Dalecka, przewodniczącą Komisji Skarg, Wniosków i Petycji złożyła kolejne interpelacje, w tym dotyczącą wynagrodzenia pracowników gospodarczych szpitala.   |  fot. Ilustracyjne

Ponadto radna informuje, że "w dniu wczorajszym zgłosili się do niej inni pracownicy szpitala, sekretarki medyczne oraz opiekunowie medyczni z tym samym problemem (po wyłączeniu dodatku stażowego ich wynagrodzenie brutto wynosi 2.400 zł.) i też jak większość działu gospodarczego pracownicy nie podpisali zaproponowanych przez dyrekcję szpitala stawek wynagrodzenia."
- Po spotkaniach z tymi grupami pracowników będę składała dalsze interpelacje dotyczące płacy minimalnej pracowników szpitala – zapowiada radna.

(red)

 


AKTUALIZACJA
(12-02-20)


Uzupełnienie do interpelacji dotyczącej wynagrodzeń grup pracowniczych szpitala

Radna Mirosława Dalecka w związku z nowymi informacjami uzyskanymi od kolejnych grup pracowniczych szpitala, w dniu wczorajszym (11.02.) złożyła uzupełnienie do wcześniejszej interpelacji.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.