26-10-20
Powiat chojnicki. WIDEO
Chojnickie protesty kobiet przybierają na sile

Wczoraj (25.10) o godzinie 17.00, po raz trzeci, pod biurem posła PiS Aleksandra Mrówczyńskiego, zebrał się tłum ludzi by protestować przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Patrząc na frekwencję można śmiało powiedzieć, że kolejne manifestacje przybierają na sile.


W Chojnicach niedziela była kolejnym dniem protestów związanych z czwartkowym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów o aborcji .   |  fot. A. Zajkowska


Przy ulicy Sukienników, zebrani najpierw zapalili znicze symbolizujące pogrzebanie praw kobiet które, nie zgadzają się na wypisanie z kompromisu aborcyjnego zapisu o możliwości przerwania ciąży ze względu na wykryte ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu albo nieuleczanej choroby zagrażającej jego życiu.

Maszerowali wzdłuż ulicy wykrzykując, że oczekują życia w wolnym kraju, w którym szanowane są prawa kobiet. Głośno, sprzeciwiali się także rządom Prawa i Sprawiedliwości. Później kolumna ludzi przemaszerowała ulicami miasta.
Dziś (26.10) o godz. 16.00 odbędzie się czwarty protest pro-choice. Zbiórka, również pod biurem posła.

A. Zajkowska

Galeria ZDJĘĆ: Protest. Dzień trzeci - TUTAJ

Trzeci dzień protestu – WIDEO - TUTAJ


AKTUALIZACJA
27-10-20

„Wolność jest kobietą!” Kolejny dzień (czwarty) protestów ws. zaostrzenia kompromisu aborcyjnego - TUTAJ

Dzień czwarty protestu - WIDEO - TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.