18-05-20
Gm. Czersk. Czy nie szkoda na to naszych pieniędzy?
APEL DO ZARZĄDCY DROGI

Nasz czytelnik za pośrednictwem portalu wizjalokalna.pl apeluje do władz Powiatu Chojnickiego o zajęcie się drogą prowadzącą z Łęga do Starych Prus. Na asfaltowym trakcie ją oberwane krawędzie jezdni, a pobocza nie są utwardzone, źle wyprofilowane, co powoduje m.in. występowanie zastoisk wody.

- Już najwyższy czas, aby zarządca drogi zajął się jej naprawą, bo wkrótce może się okazać, że będzie na to za późno. Bez zabezpieczenia poboczy trakt jest sukcesywnie degradowany. Czy nie szkoda naszych pieniędzy? – mówi mężczyzna i przesyła zdjęcia drogi – poniżej.

Stosowne uwagi przekazaliśmy do przedstawicieli Powiatu Chojnickiego.

(red)

(AKTUALIZACJA)
Po publikacji artykułu otrzymaliśmy informację ze Starostwa Powiatowego w Chojnicach:

"21 kwietnia został przekazany plac budowy    „ Wykonanie poboczy w ciągu drogi powiatowej nr 2615G relacji Odry – Łąg na odcinku Łąg- Stare Prusy”. Zadanie polega na ścince poboczy o grubości zmiennej, wykonaniu pobocza obustronnego o szer. 0,75m o nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5   C 90/3 o grubości po zagęszczeniu do 15 cm. Wykonawcą robót jest firma Pozorski s.c. Andrzej Pozorski, Piotr Pozorski z Klaskawy. Firma wykona roboty za 175 tys. zł. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w tym tygodniu."

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.