1-08-18
Gm. Czersk. Komunikat IMGW
Czersk - Burza i ulewny deszcz. Interwencje druhów

Kilka interwencji podejmowali do tej pory druhowie z terenu gminy w związku z burzą, która przeszła dziś (1.08) po południu przez Czersk i okoliczne miejscowości.

Do tej pory (godz. 19.00) wypompowano wodę z piwnicy bloku przy ul. Dworcowej w Czersku, pompowana jest również woda z budynku (na zdjęciach) przy ul. Ostrowskiego - woda wybijała z piwnicy, z kratek ściekowych podłączonych do sieci ogólnospławnej.

Na ulicy Derdowskiego został zerwany fragment poszycia dachu. Ponadto strażacy otrzymali wezwania do powalonych drzew. Do straży pożarnej napływają kolejne zgłoszenia.

(red)
fot. nadesłane

Komunikat IMGW
Nadal grzmi (godz. 19.00). Burze w regionie (pow. chojnicki) mają występować do czwartku, do godz. 2.00.
Zobacz aktualne ostrzeżenia meteorologiczne (IMGW)- TUTAJ

 

(Aktualizacja)
Wieczorem czerscy druhowie zabezpieczali plandeką dach budynku mieszkalnego przy ul. Starogardzkiej (zdjęcia poniżej), gdzie zostało zerwane poszycie dachu (blacha) - ok. 25 m2.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.