13-05-22
Czersk. Sprzedaż od niedzieli
Koszulki na tegoroczną pielgrzymkę do Wiela

Każdy z zainteresowanych będzie mógł nabyć specjalne koszulki z logo Parafii Czersk (autorstwa ks. Mateusza) wykonane na tegoroczną pielgrzymkę do Wiela.

Sprzedaż odbywać się będzie w najbliższą niedzielę (15.05) przy czerskim kościele, są dwie wersje kolorystyczne – biel i czerń i rozmiary od S do XXL. T-shirt kosztuje 30 zł.

Nowe koszulki prezentują Państwo Cisewscy.

Przypominamy, pielgrzymka z Czerska ma wyruszyć 28 maja, szczegóły wkrótce.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH W WIELU – TUTAJ

- "Z radością przedstawiamy nowe, a zarazem pierwsze logo czerskiej parafii.  Logo nawiązuje do patronki - św. Marii Magdaleny. Są to dwie litery "M", jej inicjały, które stanowią wykresy rosnące. Maria Magdalena nazywana jest Apostołką Apostołów, niosącą światu Dobrą Nowinę oraz trwającą do końca pod krzyżem Pana Jezusa. Parafia jest takim miejscem, w którym mamy duchowo wzrastać. W tym wzrastaniu niewątpliwie pomoga nam św. Maria Magdalena, będąc nam wzorem i przewodniczką. W liniach, które kreślą inicjały, można dostrzec również drogę prowadzącą do Kościoła, czyli wspólnoty, w której gromadzimy się wspólnie wokół Krzyża.  
Można interpretować nasze logo zapewne na wiele sposobów, lecz pragniemy, aby każdy prowadził do jednego - parafialnej jedności i wspólnoty w dążeniu do Zmartwychwstałego" -
informuje ks. Mateusz Pryczkowski z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Czersku.(red)
fot. Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.