AKTUALIZACJA - W GALERII NA DOLE WSTAWIAMY NOWE ZDJĘCIA (GODZ. 16.00) - PO POPRAWCE WYSOKOŚCI MONTAŻU:

22-06-22
Czersk. Burmistrz wprowadza zmiany
CZERSK. Wstążki zamiast parasolek

Rok temu pracownicy AZK w Czersku zawiesili parasolki nad czerskim deptakiem – ok. 90 sztuk (zobacz tutaj). Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Maria Kaminski, ówczesna przewodnicząca Czerskiej Gminnej Rady Seniorów. Więcej o projekcie – TUTAJ

Okazuje się, że w tym roku jest inna koncepcja na aranżację tej części centrum Czerska. Poprosiliśmy przedstawicieli czerskiego ratusza o przybliżenie wprowadzanego rozwiązania.

„W tym roku z inicjatywy burmistrza Czerska nad ulicą Ostrowskiego zostaną zamontowane wstążki w kolorach białym i czerwonym oraz niebieskim i żółtym. Mają one symbolizować naszą solidarność z sąsiadami z Ukrainy. Parasolki w tym roku nie będą instalowane. Znajdują się w magazynie AZK.” - brzmi dzisiejsza odpowiedź z urzędu miejskiego.

(red)

Dziś rano (22.06) przystąpiono do montażu wstążek, które przygotowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Czersku.

Po rozwinięciu kilku metrów siatki i jej przytwierdzeniu zdecydowano, że instalacja o wymiarach ok. 4mx20m ze wstążkami, będzie przypięta jednak do najwyżej położonych linek nad deptakiem, tak więc prace ruszą teraz od nowa (godz. 10.30)
. Wstążki pojawią się wyżej niż na poniższych zdjęciach: 

AKTUALIZACJA:
Ekipa z czerskiego AZK pracuje już dziś ponad sześć godzin przy montowaniu wstążeczek nad deptakiem (ul. J. Ostrowskiego). Przed nimi jeszcze kilka godzin do końca montażu instalacji – nowego pomysłu burmistrza Czerska. Prezentujemy najnowsze zdjęcia z godz. 16.00:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.