10-01-22
Gm. Czersk. Sposób radnego na problemy z łącznością
Czy gmina Czersk położy światłowód i przekaże infrastrukturę w dzierżawę?

Czy jest szansa na pilotażowy program budowy światłowodu przez gminę Czersk?
Radny Zenon Konefka uważa, że czasami nie ma innej możliwości na połączenie miejscowości ze światem poprzez internet, jak położenie infrastruktury przez samorząd i oddanie go w dzierżawę operatorowi, który nie chce sam inwestować na wskazanym terenie – w tym przypadku miejscowości Łukowo w gm. Czersk. Radny uważa, że podjęcie inicjatywy przez gminę może ostatecznie spowodować poprawę łączności. W tym celu została złożona latem ubiegłego roku stosowana interpelacja – zobacz TUTAJ.


Pytamy w czerskim ratuszu czy zwrócono się do firmy telekomunikacyjnej w kwestii realizacji pomysłu radnego? Odpowiedź od naczelnika Przemysława Blocha – poniżej:

Mapa, na której zaznaczono lokalizację odcinka światłowodu na trasie Czersk - Łukowo.

Czy samorząd otrzymał już wytyczne co do zasad funkcjonowania i zarządzania w przyszłości wybudowaną infrastrukturą? - pytamy.

- Nie – brzmi odpowiedź.

- W związku z tym, że upłynęło kilka miesięcy od złożenia dokumentu do firmy – czy burmistrz Czerska lub inny pracownik czerskiego ratusza dopytywał, kiedy samorząd może otrzymać stosowne wytyczne z ORANGE S.A.? - kolejne pytanie (wystosowane 5 stycznia br.) ma na celu ustalenie jakie działania podjęli urzędnicy od czasu wysłania pisma w sprawie wydania warunków przez firmę telekomunikacyjną.

Odpowiedzi na ostatnie pytanie skierowane do czerskiego ratusza do tej pory nie otrzymaliśmy.


(AKTUALIZACJA)
Dziś (10.01) - po publikacji powyższego artykułu - otrzymaliśmy odpowiedź - poniżej treść:

- Gmina Czersk wysłała stosowne pismo do Orange Polska S.A. o wydanie warunków technicznych na budowę światłowodu z Czerska w kierunku miejscowości Łukowo (pismo w załączeniu - umiesczone powyżej - przyp. red.). Do dnia dzisiejszego jednak nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi pomimo tego, że w październiku ubiegłego roku ponownie się o to zwracaliśmy - informuje Przemysław Bloch Naczelnik Wydziału Inwestycji i Infrastruktury.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.