2-12-19
Czersk. Zastępca naczelnika wyjaśnia
Czytelnik pyta o oznakowanie strefy
zamieszkania w blokach

- Wjeżdżając na ul. Sikorskiego od strony ul. Dworcowej jest znak strefa zamieszkania. Czy strefa zamieszkania obejmuje ul. Gen. Maczka, Andersa i część ul. Hallera, bo nie ma stosownego oznakowania na wspomnianych ulicach?  – pyta.- Obszar części miasta Czersk (ul. Gen. Sikorskiego, ul. Gen. Hallera, ul. Gen. Maczka, ul. Gen. Andersa oraz część ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego) został włączony do strefy zamieszkania z uwagi na istniejącą tutaj zabudowę mieszkaniową (bloki mieszkalne) oraz zintensyfikowany ruch pieszy. Znak D-40 oznacza wjazd do strefy zamieszkania, natomiast wyjazd oznaczony jest znakiem D-41. Tego oznakowania nie trzeba powtarzać za żadnym skrzyżowaniem na terenie ustanowionej strefy zamieszkania. W związku z tym istniejące oznakowanie obejmuje również całą długość ul. Gen. Hallera, ul. Gen. Maczka, ul. Gen. Andersa -  wyjaśnia Przemysław Bloch, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Czersku.

(red)

(AKTUALIZACJA)

Pojawią się dodatkowe znaki

Inny z czytelników, już po ukazaniu się powyższego artykułu, prosi o zwrócenie uwagi na inną sytuację, do której dochodzi na osiedlu.

Informuje, że wielu kierowców nie wie iż auta wyjeżdżające od strony Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku mają pierwszeństwo przejazdu względem samochodów jadących Sikorskiego od strony Dworcowej w kierunku marketu Netto. Podobnie jest z tymi jadącymi Gen. Hallera, od strony ul. Dr Zielińskiego. Rzeczywiście, we wskazanym rejonie obowiązują skrzyżowania równorzędne, kierujący z prawej strony ma pierwszeństwo.

Urząd Miejski w Czersku wkrótce umieści (choć nie ma takiego obowiązku) na ul. Sikorskiego, na skrzyżowaniu z Gen. Maczka i drogą prowadzącą od SP 1
, znaki ustąp pierwszeństwa przejazdu (po obu stronach).  

Na skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera znajdują się znaki STOP.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.