24-11-21
Karsin. Śladem naszych publikacji
KARSIN. Ulica Kolejowa – nawierzchnia i oświetlenie (ZDJĘCIA)

Czytelnik wraca do tematu stanu ul. Kolejowej w Karsinie – sprawę podejmowaliśmy TUTAJ.

- Proszę o interwencję, gdyż ul. Kolejowa w Karsinie mimo obietnic wójta nadal nie została naprawiona. Co stało się z harmonogramem, wydaje się, że wójt strasznie nie lubi tej ulicy.  Czy w związku z tym, iż na ulicy nie ma oświetlenia, a drogą praktycznie nie da się jeździć zamierza umorzyć tym mieszkańcom ratę podatku? Czy planuje jakieś alternatywne rozwiązania np. kupi lampki tzw. czołówki? - pytał na początku listopada mieszaniec, załączając kilka zdjęć – poniżej.O odniesienie się poprosiliśmy przedstawicieli karsińskiego urzędu. Wczoraj do redakcji dotarła odpowiedź z UG w Karsinie wraz ze zdjęciami – poniżej.

"W odpowiedzi  na wniosek przekazany za pośrednictwem portalu Wizjalokalna.pl uprzejmie wyjaśniam, że ul. Kolejowa została wyrównana dnia 28 października a następnie ponownie dnia 10 listopada 2021r. Wnioskodawca celowo przedstawia na załączonych zdjęciach odcinek drogi tylko do stadionu, który to w obecnym czasie jest eksploatowany ze znacznie zwiększoną częstotliwością przez pojazdy ciężkie, które transportują tym odcinkiem drogi urobek oraz tłuczeń z remontowanych ulic (co zresztą widząc na załączonych fotografiach). Taki stan rzeczy związany jest z trwającymi inwestycjami drogowymi realizowanymi na terenie miejscowości Karsin, polegającymi na budowie następujących odcinków ulic:

1.      Ogrodowa Etap I - 405 m i  ul. Świerkowa - 171m- budowa dywaników asfaltowych, chodników i ścieżki rowerowej. Wartość zadania 1 167 001,62 zł. (w tym kwota dotacji 1 098 370,00 zł.).

2.      Ogrodowa Etap II - 729 m i ul. Lipowa – 118 m - budowa dywaników asfaltowych, kanalizacji deszczowej, chodników i ścieżki rowerowej. Wartość zadania 1 404 825,31 zł. (w tym dofinansowanie 763 560,00 zł.).

3.      Krótka, Polna, Kwiatowa i Wiśniowa w zakresie budowy kanalizacji deszczowej, chodników, ciągów pieszo jezdnych oraz dywaników asfaltowych na łączną długość ponad 1 km. Wartość zadania 1 369 465,84 zł. (w tym kwota dotacji 684 732,92 zł.).

Co daje łączną kwotę ponad 3,9 mln. zł. przeznaczoną na inwestycje drogowe w samym tylko Karsinie ( w załączeniu zdjęcia modernizowanych ulic).

Po zakończeniu tych inwestycji drogowych ul. Kolejowa będzie równana i naprawiana z taką samą częstotliwością jak inne pozostałe drogi gminne.

W zakresie uwag dotyczących braku oświetlenia zamieszczam nocne zdjęcia fragmentu ul. Kolejowej zrobione bezpośrednio przy posesji autora wniosku, ocenę sytuacji pozostawiam czytelnikom portalu."
- napisał Tomasz Urbański, sekretarz gminy Karsin.

(red)


Skrzyżowanie ul. Ogrodowa, Wićniowa i Polna.

Ul. Kolejowa noc 1.

Ul. Kolejowa noc 2.

Ul. Krótka.

Ul. Kwiatowa.

Ul. Lipowa.

Ul. Ogrodowa.

 

Ul. Ogrodowa2.

 

ul. Świerkowa_1.

Ul. Wiśniowa.

 
Aktualizacja

„Przesyłam kolejne zdjęcia ul. Kolejowej - gdzie nie dojechał w miniony piątek gminny fotograf. Nie dojechał bo było za ...ciemno. To właśnie tutaj mają swoje domy mieszkańcy, którzy podpisali się  pod petycją o zainstalowanie oświetlenia. Tymczasem urząd skupia się na walce ze mną, a na żadne pismo nie odpowiada." - napisał do redakcji Wojciech Laska, mieszkaniec ul. Kolejowej w Karsinie, który przysła zdjęcia zrobione z focusem - poniżej.
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.