5-10-24
Czersk. Wyjazdowe spotkanie
MKS Handball Czersk wygrywa
po raz kolejny! BRAWO! Coraz bliżej I ligi

MKS Handball Czersk nie zatrzymuje się – dziś (5.10) czerszczanie odnotowali drugą wygraną w rozgrywkach. BRAWO!

Na wyjeździe pokonali zespół SMS ZPRP II Kwidzyn 32:22.

Do przerwy MKS prowadził 17:13.

Przypomnijmy, szczypiorniści Handballu Czersk zapowiadają w tym sezonie walkę o awans do I ligi – jak widać wszystko idzie zgodnie z planem.

Gratulacje!

(red)

AKTUALIZACJA

"SMS ZPRP II Kwidzyn - MKS Handball Czersk 22:32 (13:17).
Cenna wygrana MKS-u w Kwidzynie!

W drugiej kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi sezonu 2024/2025 nasz zespół udał się do Kwidzyna, by podjąć walkę o punkty z tamtejszym SMS-em. Mając w pamięci dwie porażki poniesione z tym zespołem w ubiegłym sezonie, jechaliśmy na mecz rządni rewanżu.
Początek spotkania zapowiadał wyrównane zawody. W 8 minucie gospodarze prowadzili 4:3, ale jak się później okazało, było to ich ostatnie prowadzenie w tym meczu. W 16 minucie prowadziliśmy 9:6, ale po kilku stratach naszej drużyny, w 20 minucie na tablicy wyników widniał remis 9:9. Końcówka pierwszej połowy należała do MKS-u. Rewelacyjne zawody rozgrywał Maksymilian Linda, zdobywając 3 z 4 ostatnich bramek dla naszego zespołu w tej części gry (w całym spotkaniu rzucił on aż 10 bramek!). Bardzo dobrą zmianę w bramce dał, debiutujący w naszych barwach Błażej Dudziak, kapitalnie broniąc rzuty przeciwnika. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 17:13.
Po zmianie stron MKS skutecznie nadal sumiennie realizował taktykę zadysponowaną przez trenera - Radosława Steege. Grając ambitnie w obronie i zespołowo w ataku, stopniowo powiększał swą przewagę. Znakomite asysty wypracowywał kolegom ubiegłoroczny król strzelców II ligi - Szymon Makowiecki, bardzo dobrze w obronie spisywał się cały zespół i w 56 minucie było już 30:17 dla MKS-u. W końcówce trener czerszczan dał pograć wszystkim zawodnikom. Ostatecznie wygrywamy w Kwidzynie 32:22!
MKS zagrał w składzie:
Kamil Klunder, Błażej Dudziak, Miłosz Bysiewicz - Maksymilian Linda (10 bramek), Łukasz Krasucki (4), Szymon Makowiecki (3), Mateusz Konik (3), Mateusz Lenz (3), Damian Rostankowski (3), Sebastian Pstrąg (2), Paweł Kocikowski (2), Michał Rostankowski (1), Bartłomiej Węckowski (1), Mateusz Łoński, Ksawery Burchardt.
Już za tydzień, w sobotę rozegramy kolejny mecz. Tym razem zmierzymy się we własnej hali z Alfą 99 Strzelno. Początek spotkania o godzinie 17.00. Już teraz wszystkich Kibiców naszej drużyny serdecznie zapraszamy.