9-07-19
Gm. Czersk. Stanowisko Zakładu Usług Leśnych Szarmach
Organizator SUPER DRWALA wyjaśnia
dlaczego w tym roku w gm. Czersk nie będzie
tej cyklicznej imprezy
Publikujemy wyjaśnienie organizatora SUPER DRWALA po publikacji artykułu w sprawie imprezy. Przedstawiciele ZUL Szarmach odnoszą się do słów (tutaj) wiceburmistrz Bogumiły Ropińskiej.
„Odnosząc się do odpowiedzi Pani wiceburmistrz z dnia 5 lipca br. na portalu Wizjalokalna.pl dotyczącej organizacji zawodów Super Drwal poza Gminą Czersk informujemy, że zaakceptowaliśmy decyzję o nieorganizowaniu kolejnej edycji na bocznej płycie boiska. Niemniej, nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, jakie szkody nasza impreza powodowała. Każdorazowo dokładnie uprzątaliśmy płytę z najmniejszego kawałka drewna, czy różnego rodzaju innego odpadu. Wcześniejsze edycje organizowane były na płytach sportowych (ostatnie trzy na płycie bocznej) i nikt nigdy żadnych uwag nam nie zgłosił, przez co trudno nam się zgodzić ze stwierdzeniem jakobyśmy dopuszczali się zniszczeń. Początkowo utrudnieniem był wjazd do Parku Borowiackiego samochodem ciężarowego z drewnem, ale udało nam się z tym uporać – poprzednie władze zaplanowały szerszy wjazd od strony przedszkola Aniołowo, specjalnie do tych celów.
Prawdą jest, że w obecności dyrektor OK w Rytlu zaprezentowano nam dwie lokalizacje w tejże miejscowości. Niestety obie nam nie odpowiadały: na jednej nie było możliwości odpowiedniego przygotowania ścinki drzew, a na drugiej była nierówna powierzchnia, co stanowiłoby zagrożenie dla startujących z pilarką zawodników, skutkiem czego na żadnej z powierzchni nie zostałyby spełnione podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wynik oględzin został przedstawiony dyrektor OK w Rytlu. Po wykluczeniu obu propozycji lokalizacji próbowaliśmy się skontaktować z p. wiceburmistrz – wielokrotnie, bez sukcesu. Mimo wiedzy zainteresowanej o próbie kontaktu, telefonu zwrotnego nigdy nie otrzymaliśmy.
Jako organizator, który ceni sobie konkrety, a wysoki poziom zorganizowania własnej imprezy stawia jako priorytet, nie mogliśmy dłużej czekać na stanowisko urzędu, z którym nie było kontaktu. Potrzeba sporo czasu aby właściwie zaplanować odpowiednie środki, sponsorów, drużyny, itd. Propozycja lokalizacji imprezy w Łęgu padła dopiero, gdy Gmina dowiedziała się, że jako organizator porozumieliśmy się z Gminą Śliwice, która od dawna zabiegała o naszą imprezę i było to sporo później, po oględzinach lokalizacji w Rytlu. Propozycja zorganizowania dwóch edycji zawodów Super Drwal (jednej w Śliwicach, drugiej w Łęgu) nie mogła zostać przez nas przyjęta z uwagi na napięty terminarz organizatora wynikający z udziału w podobnych zawodach w całej Polsce, jak i duże obciążenie jedną edycją, która zresztą od początku była przyjęta jako impreza cykliczna – coroczna.
Przyczyną, dla której w tym roku w Gminie Czersk nie odbędą się zawody Super Drwal nie jest brak wspólnej decyzji, ale brak kontaktu ze strony władz Gminy. Kontakt i zainteresowanie pojawiło się dopiero po zmianie przez nas lokalizacji.
Z poważaniem:
Przedstawiciele Zakładu Usług Leśnych Szarmach”
(red)
(AKTUALIZACJA)
Po publikacji powyższego wyjaśnienia o publikację swojego stanowiska w portalu poprosiła wiceburmistrz Bogumiła Ropińska. Poniżej jego treść.
Stanowisko wiceburmistrz Czerska:
„Dziwię się, że organizator imprezy sprowadza całą dyskusję do tego czy i kiedy ktoś nie mógł rozmawiać przez telefon. Jednak skoro już w tym kierunku idziemy, to podkreślam, że, pracownicy sekretariatu w urzędzie miejskim nie potwierdzają „wielokrotnych” prób skontaktowania się ze mną przez organizatora Super Drwala. Każdą próbę umówienia się na spotkanie z burmistrzem czy jego zastępcą rejestrują, zapisują i przekazują później zainteresowanym. W tym przypadku takiej notatki nie było. Dziwi również fakt, że organizator po, jak twierdzi, „wielokrotnych” próbach komunikowania się ze mną nie poprosił o połączenie z burmistrzem lub pracownikiem, który do tej pory zajmował się współorganizowaniem tej imprezy.
Z treści oświadczenia wynika, że organizator jest rozżalony brakiem zgody na organizacje tej imprezy na płycie boiska stadionu miejskiego w Czersku. W gminie Śliwice właśnie na stadionie odbędzie się ta impreza. U nas na to zgody nie ma i nie będzie. Jednocześnie z treści oświadczenia wynika, że Gmina Śliwice od dawna zabiegała o przeniesienie tej imprezy do siebie, więc nie brak komunikacji a brak zgody, aby nie organizować tego na stadionie było przyczyną przeniesienia. Również Pani dyrektor OK w Rytlu potwierdziła, że jedynym akceptowalnym miejscem dla organizatorów była murawa boiska na stadionie w Rytlu. I to właśnie Panią dyrektor poinformowali organizatorzy o przeniesieniu imprezy do Śliwic i to już kilka dni po rozmowach z nią. Nie wspominali wtedy o „braku” kontaktu ze mną. Myślę, że warto już zakończyć dyskusję nad tym wątkiem.
Informuję mieszkańców, że będziemy sukcesywnie uatrakcyjniać nasze przedsięwzięcia o dodatkowe elementy, będziemy wprowadzać nowe cykliczne imprezy. Już w tym roku mieliśmy „Borowiacką Dychę” , rozpoczynamy turniej piłki plażowej. Jednocześnie atrakcyjne elementy z tej imprezy, takie jak choćby rzeźbę w lodzie, wprowadzimy do naszych imprez. Zapraszamy na nasze kolejne po Urodzinach Czerska imprezy: 13 lipca Święto Pstrąga w Wojtalu, 20 lipca Dni Rytla czy 10 sierpnia Łęskie Kapuśniaki.” – pisze wiceburmistrz Bogumiła Ropińska.
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.