31-12-20
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji
Oświadczenie Klubu Radnych Dla Naszej Gminy

W imieniu Klubu Radnych DLA NASZEJ GMINY jego przewodniczący radny Łukasz Formella przesłał oświadczenie dotyczące wczorajszego artykułu - „Skazano radnego? Pytania do przewodniczącego rady miejskiej oraz burmistrza Czerska. Dyskusja na sesji – linki” (zobacz artykuł).

„Oświadczenie Klubu Radnych Dla Naszej Gminy

Szanowni Mieszkańcy, Droga Redakcjo.

Informuję, że zgodnie z oświadczeniami WSZYSTKICH radnych Klubu "Dla Naszej Gminy", ŻADEN z radnych `w ostatnim czasie` NIE ZOSTAŁ SKAZANY wyrokiem Sądu.

Ubolewamy natomiast, że Pan Radny Daniel Szpręga w swojej desperacji i frustracji upadł aż tak nisko. Publiczne pomawianie wszystkich radnych podczas Sesji Rady Miejskiej to absolutne novum w wykonaniu Pana Radnego Szpręgi, którego merytoryczny repertuar już dawno się wyczerpał. Podczas sesji nie jest partnerem do jakichkolwiek rozmów, zajmuje się tylko plotkami.

W naszym odczuciu Pan Radny Szpręga świadomie i celowo pomówił trzynastu radnych podczas ostatniej sesji narażając nas na utratę zaufania społecznego.  Skutki widać już w różnych mediach. Dlatego rozważamy możliwość wystąpienia na drogę sądową w obronie dobrego imienia.

Nie zgadzamy się na takie ohydne i krzywdzące zachowanie! Nie świadczy to tylko o braku taktu, kultury lub elementarnego wychowania u Pana Radnego. Niestety rzuca też cień na całą Radę Miejską w Czersku.
W jakim kierunku zmierza Pan Radny? Czy podczas każdej kolejnej sesji będzie nas pomawiał bez konsekwencji?!

Żądamy publicznych przeprosin ze strony Pana Radnego Daniela Szpręgi. Przeprosin każdego z nas z imienia i nazwiska, żebyśmy przestali być dla Pana Radnego `którymiś radnymi z ugrupowania Dla Naszej Gminy`.
My też mamy imiona i nazwiska, mamy swoje rodziny, swoją godność i reputację.

Pomimo tej całej dziwnej sytuacji, korzystając z okazji pragniemy złożyć noworoczne życzenia Mieszkańcom Naszej Gminy.
Życzymy Państwu dużo zdrowia i samych sukcesów w Nowym 2021 Roku. Roku niewątpliwie dużych nadziei i szans na rozwój Naszej Gminy, chociażby dzięki rekordowej kwocie ponad 25 milionów złotych zaplanowanych w przyszłorocznym budżecie na inwestycje.

Klub Radnych DLA NASZEJ GMINY
Przewodniczący Klubu
Łukasz Formella”


(red)

 

(AKTUALIZACJA)

Po publikacji oświadczenia radnych otrzymaliśmy informację od radnego Daniela Szpręgi - treść poniżej:

"Panie redaktorze,
Adresatami zadanych przeze mnie pytań podczas sesji  był Pan Przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku  oraz Pan burmistrz. Mam nadzieję, że w niedługim czasie otrzymam odpowiedzi na wszystkie zadane pytania w tej sprawie.

Z poważaniem
Daniel Szpręga
Radny Rady Miejskiej w Czersku"

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.