20-06-20
Czersk. Rytlanin został odnaleziony!
Pan Józef żyje!

83-letni Józef Grzelak (na zdjęciu) został odnaleziony dziś (20.06) ok. godz. 19.00 w miejscowości Błota na terenie sołectwa Rytel.

Mężczyzna znajdował się na bagnach, był przy nim wierny piesek, z którym wyszedł w czwartek na spacer. Rytlanin, który cierpiał na zaniki pamięci i chorował na serce, był wyczerpny, ale jest z nim możliwy kontakt. M
a trafić teraz do szpitala na badania.

Więcej o okolicznościach znalezienia rytlanina napiszemy wkrótce. Na miejscu trwa jeszcze akcja ratunkowa.

- To wielka radość! Nasz tata żyje! Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję poszukiwawczą. Służbom, mieszkańcom – wszystkim! – mówi w imieniu rodziny szczęśliwy syn Jacek Grzelak.

Działania poszukiwawcze były prowadzone intensywnie, wykorzystywano łodzie, drony i psy tropiące - link do artykułu - poniżej zdjęć. Rada sołecka Sołectwa Rytel zabezpieczała poczęstunek dla grup poszukiwawczych (gorące napoje, drożdżówki, kiełbaski otrzymane od sponsorów, Piekarnia Magdalenka i Masarnia pana Czerwickiego).

Więcej informacji wkrótce.

(red)

(AKTUALIZACJA)

Okoliczności odnalezienia rytlanina wyglądały następująco. Odgłosy wołania o pomoc usłyszała Danuta Łangowska mieszkająca w pobliżu okolicznych bagien. Kobieta nie była przekonana czy to wołanie człowieka, poprosiła wnuczka, żeby też posłuchał nawoływania. Chłopiec potwierdził, że babcia się nie myli. Wtedy była już pewna, że ktoś potrzebuje pomocy. Szybko zaalarmowała sąsiadów i poprosiła, aby podjechali sprawdzić dochodzące odgłosy. We wskazane miejsce udało się samochodem mieszkające niedaleko małżeństwo. Reczywiście, okazało się, że na pobliskich bagnach znajdował się poszukiwany 83-latek. Od razu wezwano na miejsce policję i służby ratunkowe. Przy panu Józefie był wierny piesek, który podczas próby wydostania mężczyzny ugryzł nawet policjanta. Ostatecznie, zarówno rytlaninowi, jak i pieskowi udzielono pomocy. Pan Józef trafił do szpitala, a piesek Filip do rodziny.


Józef Grzelak. (Fot. z arch. rodziny)

i wierny piesek, który znajdował się przy nim w momencie odnalezienia:

Zobacz również:
(20.06) Intensywne poszukiwania zaginionego 83-latka z Rytla. Łodzie, drony i psy tropiące (ZDJĘCIA)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.