9-01-20
Powiat chojnicki. „Każdy na naszym miejscu postąpiłby tak samo”
Starosta podziękował czerskim policjantom

Sierż. sztab Marek Rydzkowski i st. sierż Dawid Czapiewski z Komisariatu Policji w Czersku zostali uhonorowani przez starostę chojnickiego Marka Szczepańskiego za poświęcenie i bohaterską postawę podczas pożaru hospicjum w Chojnicach. To oni jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia i podjęli czynności ratunkowe.

Sierż. sztab Marek Rydzkowski służy w policji od 12 lat, natomiast st. sierż. Dawid Czapiewski od 6 lat. W nocy 6 stycznia zostali skierowani na interwencję do Chojnic. Kiedy mieli już wracać do Czerska otrzymali zgłoszenie o pożarze. Pospieszyli z pomocą. Wyważyli drzwi i wynosili pacjentów na rękach. Radiowozem przewozili ich do chojnickiego szpitala. Jeden z policjantów doznał obrażeń ręki, drugi sam trafił do lecznicy z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Dzisiaj nie mówią o sobie, że są bohaterami.

– Każdy na naszym miejscu postąpiłby tak samo – twierdzą. Starosta postanowił wyróżnić policjantów i podziękować im za poświęcenie. Gratulował odwagi i podkreślał, że ich zaangażowanie zyskało wiele pozytywnych ocen wśród mieszkańców naszego regionu i w oczach opinii publicznej. Policjantom towarzyszył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Jarosław Piechowski.

Starostwo Powiatowe Policji w Chojnicach

 

(Aktualizacja - 10.01)

W piątek (10.01) policjantom z KP Czersk podziękował również burmistrz Czerska.


(fot. UM w Czersku)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.