21-08-20
POMORSKIE. Informacja Tomasza Augustyniaka, Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
21.08. - kolejne zakażenia zakażenia COVID-19, m.in. pow. chojnicki (3), starogardzki (24), kościerski (1)

Tomasz Augustyniak, z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku opublikował najnowszy raport zakażeń koronawirusem w województwie (poniżej). Na liście znajdują się m.in. trzy kolejne osoby z powiatu chojnickiego.


Trzy nowe przypadki zakażeń koronawirusem zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby w gronie mieszkańców powiatu chojnickiego.   |  fot. pixabay.com

Nowe zakażenia w powiecie to dwóch młodych mężczyzn i chłopiec. Łącznie w województwie pomorskim, w ciągu ostatniej doby odnotowano 89 nowych przypadków COVID-19.

(AKTUALIZACJA)

- Potwierdzone 3 przypadki zakażenia SARS-CoV-2, w  powiecie chojnickim, wykazane w dzisiejszym raporcie nie są ze sobą powiązane. Dziecko miało wykonane badanie ponieważ było na kwarantannie- jest z otoczenia osoby wcześniej  zakażonej. Młodzi mężczyźni mieli wykonane wymazy w związku ze standardową procedurą przyjęcia do placówki edukacyjnej. Zarówno stan mężczyzn, jaki i dziecka  nie wymaga hospitalizacji.  Dziecko jest objęte  izolacją domową, mężczyźni są w izolatorium. W związku z dzisiejszymi zakażeniami , na chwile obecną na  kwarantannę skierowano  40 osób. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku – informuje Iwona Jażdżewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach.

Anna Zajkowska


Tomasz Augustyniak Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje:

„89 nowych przyp. Koronawirua w woj. pomorskim u 24os. p.starogardzki (kobiety i 3 mężczyzn w st.,6 kobiet i 6 męż. w śr.,4 kobiet i męż. w mł.wieku,nastolatki oraz 2 chłopców); 16os. z Gdańska (2 kobiet i męż. w st.,3 kobiet i 2 męż.w śr. w.,5 mł. kobiet,dziewczynki i 2 chłopców)
Nowe zakażenia potwierdzono także u 11os. z p.tczewskiego (kobiety w st., 2 kobiet i 3 mężczyzn w śr., kobiety w mł. wieku, 3 dziewczynek i chłopca); 10os. z p.wejherowskiego (kobiety i 3 mężczyzn w st., kobiety i 2 mężczyzn w śr., kobiety i 2 mężczyzn w mł. Wieku).
Nowe zak. potw. również u 6os. z p.puckiego (mężczyzny w st., 2 kobiet i 2 mężczyzn w śr. wieku oraz nastolatki); 5os. z p.gdańskiego (kobiety w st., 3 kobiet i mężczyzny w śr. wieku); 4os. z p.kartuskiego (kobiety w śr., 2 kobiet w mł. wieku i dziewczynki).
Nowe zak. potw. również u kobiety w st. i 2 kobiet w śr. wieku z Gdyni; 2 mł. mężczyzn i chłopca z p.chojnickiego; 2 mł. mężczyzn  z Sopotu; kobiet w śr. w. z p.malborskiego, kościerskiego i lęborskiego; kobiety w st. w. z p.sztumskiego oraz mł. mężczyzny z p.nowodworskiego.

Liczba potw. zak. SARS_CoV_2 w woj. wynosi 1894(1805+89). Łącznie 59os. z kwarantanny, 3os. z nadzoru epid. 20os. z p.starogardzkiego zw. z 3 ogn. weselnymi, 3os. z p.wejherowskiego zal. do ogn. zw. z kultem religijnym, 5os. z p.tczewskiego zw. z ogn. w rodz. zakładzie pracy.
Jednocześnie z przykrością Informujemy o zgonie osoby z potwierdzonym zakażeniem SARS_CoV_2 w Szpitalu w Gdańsku, kobiety w starszym wieku, zam. w m.Gdańsk, cierpiącej na choroby współistniejące. To 43 zgon os. wz. z COVID w woj. pomorskim.”

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.