18-07-20
Gm. Czersk. Policjantka znalazła się pod radiowozem
Wypadek nad jeziorem w Ostrowitem

Dziś (18.07) ok. godz. 12.00 nad jeziorem Ostrowite doszło do zdarzenia, w wyniku którego obrażeń ciała doznała 32-letnia policjantka będąca na służbie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwuosobowy patrol policji z KP w Czersku (funkcjonariusz i funkcjonariuszka) znajdował się w lesie nad Jeziorem Ostrowite, od strony Konewek. Stróże prawa mieli patrolować wskazany teren. I właśnie tam, niedaleko brzegu akwenu , doszło prawdopodobnie do nieszczęśliwego wypadku.

Zaparkowany radiowóz zsunął się ze skarpy i przejechał policjantkę, która chcąc go zatrzymać, ostatecznie znalazła się pod autem. Konieczna okazała się interwencja strażaków, którzy za pomocą poduszek powietrznych podnieśli pojazd i wydostali spod niego kobietę. Druhowie udzielili jej pierwszej pomocy, podali m.in. tlen i zabezpieczyli do transportu.
Po zdarzeniu kobieta była nieprzytomna, jednak po uwolnieniu jej spod pojazdu ją odzyskała.

Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Zadysponowano po nią śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowisko zorganizowano po przeciwnej stronie jeziora w stosunku do miejsca wypadku.

Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja.

(red)

Aktualizacja
21-07-20

Poszkodowana policjantka została już wypisana ze szpitala. W wyniku zdarzenia doznała m.in. złamania łopatki.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.