11-12-20
Powiat chojnicki. Było dwóch kandydatów
Andrzej Plata rekomendowany
na nowego dyrektora chojnickiego PCPR


Wczoraj (10.12.) odbył się konkurs na nowego dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach. Przystąpiło do niego dwóch kandydatów, Andrzej Plata oraz Jakub Frankenstein.Andrzej Plata, rekomendowany na nowego dyrektora PCPR. To czy wychowawca chojnickiego Schroniska dla Nieletnich zmieni pracę zależeć będzie od zarządu rady powiatu.   |  fot. A. Zajkowska


 - Andrzej Gąsiorowski (dotychczasowy dyrektor PCPR - przyp.red.) odchodzi z dniem 29 grudnia na zasłużoną emeryturę, po 42 latach pracy. Podjął decyzje aby odpocząć - przypomina starosta chojnicki.

Wczoraj przed południem odbył się konkurs na to stanowisko. Przystąpili do niego Andrzej Plata oraz Jakub Frankenstein.

Pierwszy z panów to były radny powiatowy, obecny radny miejski, a zarazem wieloletni wychowawca w Schronisku dla Nieletnich oraz trener pięściarstwa w UKS Bokser w Chojnicach. Drugim kandydatem, który prezentował się przed komisją rekrutującą jest były dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konarzynach, obecny pracownik GOPS Chojnice. Starosta Marek Szczepański przyznaje, że spodziewał się większej ilości zgłoszeń na to stanowisko, a przyczyn małego zainteresowania doszukuje się w wymogach ustawowych.

- Żeby przystąpić do konkursu trzeba było mieć minimum trzyletnie doświadczenie w pracy w pomocy społecznej, jak i mieć odpowiednie wyk/;pształcenie w tym zakresie. Warunki te spełniał zarówno Andrzej Plata, jak i Jakub Frankenstein. Komisja konkursowa zarządowi rekomenduje Andrzeja Platę, wszystkim doskonale znanego chojniczanina - informuje włodarz powiatu.

Ostateczną decyzję podejmie zarząd rady powiatu. Jego posiedzenie odbędzie się we wtorek (14.12.) lub w środę (15.12.).

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.