14-05-20
Czersk. Czerszczanie w Klasie Okręgowej
Awans piłkarzy Borowiaka

Po przedwczesnym zakończeniu piłkarskiej wiosny w niższych klasach rozgrywkowych, niektóre kluby mogą się cieszyć, bo już teraz wywalczyły awans, jak choćby Nasz Borowiak Czersk, który znalazł się w Klasie Okręgowej.

Zespół seniorów Borowiaka pod wodzą trenera Artura Papierowskiego grając w A – klasie (grupa 3) w rundzie jesiennej podczas 13 kolejek ligowych zdobył 33 punkty z bilansem 37-16. Borowiak nie przegrał ani jednego spotkania, remisując zaledwie trzy razy.

We wszystkich oficjalnych spotkaniach sezonu 2019/2020 w barwach Borowiaka zagrało sporo, bo aż 28 zawodników, a w całej kadrze zespołu jest aż 24 wychowanków czerskiej drużyny! Awans wywalczyli: bramkarze – Sojka Rafał (1170 rozegranych minut), Śpica Patryk; zawodnicy z pola: Gliniecki Łukasz (1170 rozegranych minut), Marach Piotr (1080 minut), Pruszak Robert (987 minut), Duda Patryk (845 minut), Kaszubowski Marek (810 minut), Wojciechowski Kevin (800 minut), Kołatka Paweł (675 minut), Pruszak Adrian (620 minut), Wons Mariusz (600), Kortas Karol (584 minuty), Tuszkowski Piotr (570 minut), Malewicz Dawid (521 minut), Stramol Mateusz (470 minut), Skowroński Kacper (377 minut), Przesławski Dawid (293 minuty), Łangowski Remigiusz (218 minut), Pliszka Marek (180 minut), Pozorski Seweryn (169 minut), Szlachcikowski Marcin (104 minuty), Sowiński Stanisław (102 minuty), Biesek Piotr (90 minut), Kitowski Marek (90 minut), Słomiński Kamil (81 minut), Brzeziński Cezary (60 minut), Młodzianowski Kamil (15 minut), Podlewski Mikołaj (10 minut). Warto również dodać, że królem strzelców A – klasy został Duda Patryk z 12 trafieniami na koncie. Najlepiej asystującymi zawodnikami w zespole byli Pruszak Robert i kapitan zespołu – Kaszubowski Marek, którzy pięciokrotnie asystowali.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników, trenera Artura Papierowskiego, kierownika Zbigniewa Pliszki, Dyrektora Sportowego Jarosława Schumachera oraz członków zarządu!

– Po trudnym okresie dla piłki seniorskiej w Borowiaku, w swojej wizji postawiliśmy na promocję naszych wychowanków, którzy wsparci kilkoma doświadczonymi graczami, jak Sojka Rafał, Pruszak Robert czy Marach Piotr, stworzyli fajny monolit – mówi szkoleniowiec. Pomysłem było, aby zawsze w wyjściowym składzie grało dwóch – trzech młodzieżowców od dzieciństwa związanych z naszym klubem. Wojciechowski, Przesławski czy Pozorski śmiało wskoczyli do pierwszej jedenastki i co ważne, byli jej mocnymi punktami. Zmiennicy również dawali sporo jakości i kilka razy sami potrafili odmienić losy spotkania. Jeśli chodzi o atmosferę, chłopcy tworzą całość zarówno na boisku, jak i poza nim. Frekwencja na treningach mogłaby być wyższa, jednak już podczas meczów mistrzowskich każdy z zawodników czerpie radość z gry i dumnie podchodzi do występów w barwach Borowiaka.

Plany na nowy sezon to kontynuacja wizji budowania zespołu, który jest w fazie rozwoju i na pewno będzie podnosił swoją jakość. Już teraz czekają do gry kolejni nasi juniorzy z rocznika 2003 i 2004. W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej mieliśmy możliwość sprawdzić kilku młodych chłopaków od trenera Andrzeja Sroki.

Z tego miejsca chcemy również podziękować Gminie Czersk oraz wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc zawodnikom naszego klubu w sezonie 2019/2020. Przekazane środki w bardzo dużym stopniu przyczyniły się do wygrania ligi przez naszych podopiecznych oraz funkcjonowaniu grup młodzieżowych. Jako zarząd, piłkarze i kibice jesteśmy wdzięczni za dotychczasową pomoc i cieszymy się, że w dalszym ciągu będziemy mogli razem współpracować!

Cieszymy się również, że na meczach seniorów z każdym spotkaniem pojawiało się coraz to więcej sympatyków. To ważne, że ponownie kibice, którym leży na sercu dobro klubu, wrócili na stadion i dopingowali piłkarzy w barwach Borowiaka Czersk! Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie w nowym sezonie.