21-07-21
Czarna Woda. Czy obiekt zostanie zmodernizowany?
Basen w Czarnej Wodzie

Czytelnicy dopytują czy basen w Czarnej Wodzie zostanie zmodernizowany i udostępniony mieszkańcom?

Przypomnijmy, po wejściu w życie w 2015 roku przepisów w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach, odkryty basen został zamknięty – zobacz komunikat TUTAJ.

Burmistrz Czarnej Wody ocenia, że obecnie kompleksowa modernizacja obiektu (instalacje, niecka) z lat 70-tych, kosztowałaby ok. 3 mln zł. Włodarz informuje jednocześnie, że na najbliższe 2-3 lata samorząd ma zaplanowane inne zadania, które traktuje priorytetowo, tj. budowę kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej, dróg czy remont mostu na Wdzie. Stąd na razie poniesienie nakładów finansowych w celu uruchomienia otwartej pływalni w Czarnej Wodzie nie jest brane pod
uwagę. Burmistrz uważa, że jeśli będzie firma skłonna podjąć się zadania modernizacji pływalni we własnym zakresie, to taką ofertę – np. dzierżawy basenu zewnętrznemu podmiotowi - można rozważyć.

(red)
fot. UM Czarna Woda


Basen w Czarnej Wodzie był czynny jeszcze w sezonie
letnim w 2014 roku. Rok później został zamknięty.

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.