15-05-19
Powiat chojnicki. `Chcielibyśmy też rozwijać szlaki kajakowe, przygotować trasy do narciarstwa biegowego czy do jazdy konnej`
Będą promować Kaszubską Marszrutę

Powiat chojnicki chce bardziej wykorzystać walory Kaszubskiej Marszruty i z tej atrakcji zrobić rozpoznawalny atut regionu. To dobra decyzja i warto postawić na coś, co ma realne szanse przyciągnąć turystów, ale też mogą z tego korzystać mieszkańcy.


Kaszubska Marszruta z dodatkowymi elementami ma być produktem lokalnym, który będzie kojarzony z powiatem chojnickim.

Niedawne spotkanie dotyczące wyboru produktu regionalnego promującego powiat chojnicki skomentował wczoraj na konferencji prasowej starosta Marek Szczepański. - Puenta tego spotkania jest taka, że mamy produkt turystyczny Kaszubska Marszruta i to na nim powinniśmy się skupić i podejmować w latach różne działania promujące. Pomysłów jest dużo i można je realizować przez kilka lat – mówi starosta Marek Szczepański.

- Chcemy, aby Marszruta Kaszubska to nie były tylko ścieżki rowerowe. Chcielibyśmy też rozwijać szlaki kajakowe, przygotować trasy do narciarstwa biegowego czy do jazdy konnej. Ważne są też certyfikowane miejsca noclegowe dla turystów na 1 czy 2 noce. To wszystko miałoby też wydłużać sezon turystyczny w naszym regionie. Do tego dochodzą też elementy małej infrastruktury – chociażby miejsca do naprawy rowerów.

Warto więc kontynuować ten temat, bo rozwinięta o wymienione elementy Kaszubska Marszruta to „produkt” na spędzenie w powiecie chojnickim przynajmniej kilku dni w przeciągu kilku miesięcy, a nie tylko godzinne zwiedzenie czegoś lub impreza raz w roku.

Tekst i fot. (olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.