9-01-20
Powiat chojnicki. „Fundacja ma środki i być może dostanie odszkodowanie od ubezpieczyciela”
Będzie weryfikacja pomocy dla Fundacji "Palium"

Po ujawnieniu zysków, jakie odnotowała fundacja Palium (prowadzi hospicjum, w którym w wyniku pożaru zginęły 4 osoby – przyp. red.) do sprawy odniósł się burmistrz Chojnic Arseniusz Finster, który również wypowiedział się w imieniu starosty chojnickiego i wójta gminy.


Burmistrz, starosta i wójt zamierzają zweryfikować informacje o faktycznym stanie finansowym fundacji Palium.   |  fot. Ilustracyjne

- W dniu pożaru w hospicjum nikt z nas nie widział jak jest sytuacja finansowa fundacji prowadzącej placówkę. Tymczasem jak wynika z danych opublikowanych przez KRS wynika, że Palium zamknęło 2018 rok zyskiem w wysokości 1 mln 222 tysięcy złotych. Z kolei na kontach fundacji na koniec 2018 roku zanotowano 1 mln 679 tys. złotych - poinformował burmistrz Arseniusz Finster. 

- Dlatego też wcześniej nie mając informacji na temat danych finansowych zarówno miasto, powiat jak i gmina zadeklarowaliśmy solidne wsparcie finansowe zakładając, iż może to być suma ok. miliona złotych. Muszę przyznać, że pani dr Bonna nie zabiegała o tę pomoc. To był taki odruch od serca w obliczu tej tragedii. Deklaracje pomocy zaoferował wojewoda i on również nie znał sytuacji finansowej fundacji - mówi burmistrz.

- Fundacja ma środki i być może dostanie odszkodowanie od ubezpieczyciela w związku z pożarem, to rodzi się pytanie o celowość naszej pomocy i jej zakres. Problem dziś (9.01.) skonsultowałem ze starostą Markiem Szczepańskim i wójtem Zbigniewem Szczepańskim i razem poprosiliśmy panią Barbarę Bonnę o spotkanie w najbliższy poniedziałek.      

(red.)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.