4-08-22
Powiat chojnicki. Ukarano mandatami 21 osób, skierowano 2 wnioski do sądu oraz zastosowano 15 pouczeń
„BEZPIECZNY PIESZY” W POWIECIE
CHOJNICKIM – podsumowanie działań


Policjanci chojnickiej drogówki prowadzili w miniony wtorek działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Celem działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. W trakcie akcji mundurowi ujawnili w sumie 38 wykroczenia.

Policyjna akcja prowadzona była w miniony wtorek (2.08.22 r.), jej celem była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu  drogowego jakimi są piesi oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. Działania ukierunkowane były na ujawnienie i sankcjonowanie wykroczeń popełnianych przez pieszych oraz kierowców.

Policjanci ujawnili i represjonowali osoby, które łamiąc przepisy ruchu drogowego stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Szczególnie kładziono nacisk na pieszych. Stróże prawa obserwowali jak zachowują się na drodze, gdyż do wypadków z ich udziałem najczęściej dochodzi w rejonach oznakowanych przejść i skrzyżowań. W czasie akcji policjanci ukarali mandatami 21 osób, skierowano 2 wnioski do sądu oraz zastosowano 15 pouczeń.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.