27-08-20
Powiat chojnicki. 27-28 sierpnia akcje policjantów w pow. chojnickim
Bezpieczny powrót z wakacji

Ostatni weekend wakacji to czas powrotów z letniego wypoczynku. Te dni to także czas wytężonej pracy dla policjantów ruchu drogowego. W dniach 27 – 28 sierpnia chojniccy policjanci przeprowadzą działania pn. „Bus” i „Prędkość”. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas wakacyjnych powrotów.

 
Ostatnie dni wakacji to czas wytężonej pracy dla policjantów drogówki. Większa ilość patroli oraz punktów kontrolnych ma na celu zapewnienie bezpiecznych powrotów z letniego wypoczynku.

Podczas najbliższych dni chojniccy policjanci będą prowadzili wzmożone działania, których celem jest ograniczenie tragicznych następstw wypadków drogowych, jak również zapewnienie płynności ruchu i bezpieczeństwa na drogach podczas wzmożonych przejazdów związanych z powrotami z wakacji. Podczas działań wykorzystane zostaną zarówno pojazdy oznakowane, jak i nieoznakowane, wyposażone w wideorejetratory. Patrole drogówki szczególną uwagę zwrócą na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa, sposób przewożenia dzieci, a także stosowanie się do ograniczeń prędkości. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policja apeluje o wzmożoną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego! Jeżeli poruszasz się pieszo, poboczem drogi, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej, zakładaj kamizelkę odblaskową bądź odblaskowe elementy na ubrania.: opaski na rękę, nogę. ŚWIEĆ ODBLASKAMI. Stajesz się wtedy widoczny i bardziej bezpieczny! Poruszaj się lewą stroną drogi!

Jeżeli jedziesz rowerem, pamiętaj: rower musi być prawidłowo oświetlony- czerwone światło z tyłu oraz pulsujące, białe światło z przodu roweru. Rowerzysto powinieneś mieć: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, opaskę odblaskową lub też odblaskowe elementy garderoby. To znacznie zwiększa szanse na bezpieczne poruszanie się rowerem. ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE!

Kierowco! Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Staraj się przewidywać sytuacje, jakie mogą cię zastać na drodze. Bądź czujny. Nie pozwól się zaskoczyć rutynie! Dostosuj prędkość jazdy do warunków drogowych. Pamiętaj o elementarnych zasadach ruchu drogowego: stosowanie się do znaków drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, jazda z włączonymi światłami, nie dopuszczanie do nadmiernego zmęczenia za kierownicą.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczny powrót dzieci do szkoły.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.