23-08-18
Powiat chojnicki. 24-26 sierpnia
Black Tur Jam - święto desek, rolek i rowerów

W chojnickim parku Tysiąclecia w najbliższy weekend odbędzie się druga edycja Black Tur Jam – miłośników rolek, desek, BMX i MTB. Trzydniową imprezę zakończą koncerty na Starym Rynku.


To "święto" tych, którzy kochają ewolucje na deskorolkach, rolkach czy specjalnych rowerach.   |  fot. (m.n.)

Organizatorami jest nieformalna grupa skaterów, której liderem jest Patryk Erwart, współorganizują imprezę Uczniowski Klub Sportowy „ÓSEMKA” Chojnice, który pozyskał tzw. „mały grant” oraz Osiedle Samorządowe nr 9.  Od wielu już lat nieformalna grupa skaterów - miłośnicy ewolucji wykonywanych na rowerach typu BMX i MTB, rolek i deskorolek wypraszała w chojnickim ratuszu o miejsce do realizowania swoich pasji.

By uhonorować to, że takowy obiekt powstał, postanowili organizować cykliczną imprezę pod nazwą Black Tur Jam. Cieszą się, że ratusz odpowiada z przychylnością na ich prośby.To okazja dla wszystkich mieszkańców Chojnic oraz pasjonatów tych dyscyplin z całej Polski do zaprezentowania swoich umiejętności oraz zdrowej rywalizacji w pozytywnej atmosferze.

Do wzięcia udziału w zawodach zapraszamy wszystkich. Nie mamy żadnych ograniczeń wiekowych, jednak osoby niepełnoletnie wystartują tylko po podpisaniu przez rodziców lub prawnych opiekunów odpowiedniego formularza.

Trzydniowa impreza – rozpocznie się w piątek o godz. 14.30.

Piątek. 24.08. – 14.30 – 18.00 – zawody rolkarzy

Sobota. 25.08. – 12,00 – 17.00 – zawody deskorolkarzy

Niedziela. 26.08. – 12,00 – 17.00 – zawody BMX i MTB

Zapisy na zawody w poszczególnych dyscyplinach odbywać się będą na godzinę przed ich rozpoczęciem.  Po rozdaniu nagród i podsumowaniu trzydniowej imprezy -  zarówno uczestników, jak i zgromadzoną publiczność, organizatorzy zapraszają na płytę Starego Rynku na część koncertową.

Na scenie na Starym Rynku po godz. 18:30 wystąpią: Musiel/Emce, DJ Beczki, z Bydgoszczy i Żnina oraz chojnicka formacja Layo. - Muzycy mają na celu głównie urozmaicenie zawodów. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie.

Organizatorzy: Nieformalna grupa chojnickich skaterów. Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice. Osiedle Samorządowe nr 9

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.