27-03-19
Powiat chojnicki. Przykład – w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku płacą dodatkowo 70 zł
Bonus dla urzędników na rowerach

Wszystko wskazuje na to, że pracownicy starostwa powiatowego w Chojnicach będą od 1 maja dostawać dodatkową gratyfikację do wypłaty. Ale nie wszyscy, tylko ci, którzy przesiądą się na rowery.


Starosta Marek Szczepański jest wielkim fanem jazdy na rowerze .   |  fot. (olo)

W starostwie analizują możliwość wypłacania dodatkowej gratyfikacji za przyjeżdżanie do pracy rowerem. - Chcemy znaleźć najlepsze i najprostsze rozwiązanie – mówi starosta Marek Szczepański, który od dawna był orędownikiem takiego dodatku. Przykładem może być tu chociażby Urząd Marszałkowski w Gdańsku, gdzie pracownicy przyjeżdżający do pracy rowerem otrzymują dodatkowo 70 zł.

- To po pierwsze wpisałoby się w nasz program zdrowego urzędu, a po drugie zwiększyłoby liczbę miejsc parkingowych przed starostwem – dodaje Marek Szczepański. Starosta chciałby też zakupić dla starostwa z 2 lub 3 rowery służbowe. Starosta potwierdził, że trwają analizy wprowadzenia płatnego parkingu przed urzędem gminy i starostwem.

Tekst i fot. (olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.