20-11-18
Czersk. Przegrana czerskich szczypiornistów
Borowiak - Szczypiorniak Olsztyn 26:28 (14:15).
Na własne życzenie..

Kolejną porażkę zanotowali na swym koncie piłkarze ręczni Borowiaka. Tym razem ulegli oni na własnym parkiecie Szczypiorniakowi Olsztyn 26:28 (14:15).

Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziów, miało wyrównany przebieg. Początkowo 1-2 bramkową przewagę miał Borowiak, jednak przyjezdni ambitnie walcząc, nie tylko doprowadzili do remisu, ale też wyszli na prowadzenie. Do przerwy było 15:14 dla olsztynian.

Po zmianie stron Borowiak zaczął grać agresywniej w obronie, w bramce znakomitymi interwencjami popisywał się Łukasz Dobrzański i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 40 minucie było już 21:16 dla naszych i zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Mieliśmy także 100% szansę na 22 bramkę. Niestety, kapitalną paradą popisał się bramkarz gości, broniąc w sytuacji sam na sam rzut Pawła Moczadło. Od tego momentu coś się w grze naszej drużyny zacięło. Szczypiorniak z kolei przyspieszył grę w ataku i.. przewaga Borowiaka zaczęła szybko topnieć. W 53 minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie , którego nie oddali go do końca meczu.

Szkoda straconych punktów, bo rywal z pewnością był do pokonania. Teraz przed naszą drużyną dwutygodniowa pauza. 1 grudnia na Hali im. Romana Bruskiego gościć będziemy bardzo mocnych Tytanów z Wejherowa.