9-10-20
Czersk. KOMUNIKAT ZARZĄDU
Borowiak podejmuje Czarnych Przemysław.
Zaproszenie na meczProwadzący w tabeli MLKS Borowiak Czersk podejmie przedostatnich – Czarnych Przemysław w 12. kolejce ligi okręgowej. Początek spotkania zaplanowano na niedzielę 11 października na godzinę 16.00.

Wszystkie znaki na niebie i zmieni wskazują, że 12. kolejka ligi okręgowej raczej nie powinna być szczęśliwa dla drużyny z Przemysławia. Gospodarze idą w tym sezonie jak burza, czego najlepszym dowodem jest sześć zwycięstw z rzędu oraz brak porażki na własnym obiekcie od 8 czerwca 2019 roku, kiedy to Borowiak uległ Pomezanii Malbork. Takiej serii nie spodziewali się nawet najtężsi fachowcy. Drużyna z Czerska prowadzi z 27 punktami, ale zaledwie trzy oczka mniej ma Beniaminek 03 Starogard Gdański. Zespół trenera Artura Papierowskiego jest jednym z dominujących w lidze pod względem zdobytych bramek oraz najmniejszej liczby straconych goli. Na przeciwległym biegunie są piłkarze Czarnych Przemysław. Posiadają najgorszą obronę w lidze, do tej pory stracili już 47 bramki, zdobywając zaledwie 16 goli. Zajmują przedostatnią pozycję w tabeli i mają na swoim koncie dopiero dwie wygrane.

-W ubiegłym tygodniu trenowaliśmy trochę ciężej, w tym już lżej. Przepracowaliśmy ten okres na tyle, na ile trzeba było. Zmęczenie trudami sezonu nawarstwia się, ale podładowaliśmy akumulatory i jesteśmy gotowi na kolejne 90 minut gry! Nigdy nie przypisujemy sobie punktów przed meczem. Niespodzianki w sporcie przecież się zdarzają, tym bardziej na takim poziomie rozgrywkowym. Nie chciałbym podnosić przed spotkaniem u zawodników presji, że musimy wygrać ten mecz. Jednak chcąc walczyć o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli powinniśmy punktować na swoim obiekcie. – zaznacza trener Papierowski

W jakim składzie zagrają czerszczanie? Na pewno bez Mateusza Żakowskiego, który będzie pauzował za czwartą żółtą kartę. Niepewny jest występ Piotra Maracha oraz Adriana Pruszaka. Możliwe jednak, że po długim czasie na boisku zobaczymy Filipa i Artura Szwocha oraz Łukasza Lepera. Pierwszy leczył kontuzję, a drugi i trzeci ze względów na obowiązki służbowe nie byli brani pod uwagę do meczowej osiemnastki. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielne spotkanie z Czarnymi Przemysław, liczymy na głośny doping, który doprowadzi piłkarzy Borowiaka do zwycięstwa. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 16.00 – Stadion Miejski przy ulicy 21 Lutego 2A w Czersku.

MLKS Borowiak Czersk

KOMUNIKAT ZARZĄDU KLUBU:
"ze względu na wejście do żółtej strefy, kibice będą wpuszczani na stadion tylko przez główną bramę. Przed wejściem na obiekt będzie trzeba złożyć maseczkę oraz wykonać dezynfekcję dłoni. Do dyspozycji kibiców zostanie oddane tylko 25% miejsc, z tego też względu prosimy o zajmowanie co czwartego siedziska".

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.