26-10-20
Czersk. Patryk Duda doceniony za zdobycie 100 bramek
Borowiak zwycięża w derbach i umacnia
się na pozycji lidera!

Hattrick Dudy daje zwycięstwo! 14. wygrana z rzędu na Stadionie Miejskim w Czersku!

W sobotnie popołudnie w aurze przepięknej złotej jesieni Borowiak zmierzył się w derbowym pojedynku z Tęczą Brusy.

Rywalizacja derbowa zawsze wiąże się z nerwową atmosferą, ale podopieczni Artura Papierowskiego stanęli na wysokości zadania i z pełnym skupieniem podeszli do meczu. Nie dali się wyprowadzić z równowagi przeciwnikom i pewnie zwyciężyli 3:0 po bramkach Patryka Dudy, który dzięki tym trafieniom wskoczył na pierwszą pozycję w klasyfikacji strzelców ligi. Wspólnie z Bartłomiejem Trzoską z Wietcisa Skarszewy mają po 14 bramek!

Sobotniego spotkania nie będziemy szeroko opisywać, gdyż film z tego meczu jest dostępny na naszej stronie.

O stracie pierwszego gola zadecydował błąd w obronie gości, jeden z obrońców Tęczy chciał zgrać piłkę głową do bramkarza, jednak wykonał to tak niefortunnie, że piłka minęła golkipera. Do niczyjej piłki dopadł Patryk Duda, który posłał ją do pustej bramki z odległości 5. metrów. Była to zapewne jedna z łatwiejszych zdobyczy bramkowych naszego napastnika. Dzięki tej sytuacji już od 8. minuty spotkania Borowiak wyszedł na prowadzenie i nie ma co ukrywać, grało im się łatwiej. Po zdobyciu gola gospodarze nie kwapili się z konstruowaniem akcji bramkowych, głównie skupili się na posiadaniu piłki i ataku pozycyjnym. 31. minuta to kolejny gol dla Borowiaka. Niezbyt ciekawy okres został przerwany przez koronkowe rozegranie lewą stroną. Akcję pod bramką rywali zainicjował Mariusz Wons, który głęboko zapuścił się z piłką pod pole karne przeciwnika, stwarzając przewagę. Lewy obrońca zagrał do niepilnowanego Filipa Szwocha, który płasko dograł piłkę w pole karne pod nogi Patryka Dudy, a ten uprzedzając obrońcę pewnym strzałem uderzył futbolówkę przy bliższym słupku, zdobywając drugiego gola!

Po przerwie gra się trochę uspokoiła i można było ponarzekać na brak groźnych sytuacji. Mimo przewagi gospodarzy, goście nie zamierzali się „okopywać” na własnej połowie. Raz po raz gracze z Brus próbowali zagrozić bramce Mateusza Polakowskiego. Jednak były to niezbyt groźne ataki Tęczy Brusy, pełna kontrola spotkania przez gospodarzy. Dwubramkowa przewaga Borowiaka Czersk spowodowała, że w pierwszej części drugiej połowy niewiele się działo. Jednym z ciekawszych momentów była akcja Żakowski – Duda – Pruszak. Ten ostatni mocnym uderzeniem skierował piłkę w kierunku bramki, która minęła bramkarza gości, jednak z linii bramkowej futbolówkę wybił stojący tam obrońca Tęczy.

W 79. minucie Patryk Duda kompletuje hattricka. Po stracie piłki w środkowej strefie Borowiak wyprowadził kontratak. Piłka trafiła do Patryka, który podczas próby minięcia ostatniego obrońcy został zatrzymany tuż przed polem karnym – rzut wolny i żółta kartka dla faulującego. Do wykonania rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany, który precyzyjnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Po trzeciej bramce Artur Papierowski postanowił wymienić pół składu. Trener zdecydował się wykorzystać wszystkich rezerwowych poza bramkarzem. Na boisko weszli odpowiednio: 80’ Piotr Tuszkowski za Marka Kaszubowskiego, 83’ Damian Kaszubowski za Patryka Dudę, 86’ Marcin Szlachcikowski za Mateusza Żakowskiego. W 65 minucie spotkania przy wyniku 2:0 trener dokonał pierwszej zmiany, w miejsce Roberta Pruszaka wszedł Karol Kortas.

Warto dodać, że było to 14. zwycięstwo z rzędu na swoim obiekcie w ramach rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej! Borowiak pod wodzą trenera Artura Papierowskiego po raz ostatni na swoim Stadionie przegrał w sezonie 2018/2019 z Pomezanią Malbork, było to 8 czerwca 2019 roku, od tamtej chwili jesteśmy niepokonani! Mamy nadzieję, że seria bez porażki będzie kontynuowana i twierdza Czersk nie padnie w ostatnim meczu jesieni u siebie z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Borowiak swój ostatni mecz w roli gospodarza zagra 8 listopada o godzinie 13.00. Już teraz można śmiało powiedzieć, że będzie to spotkanie na szczycie V ligi!

MLKS Borowiak Czersk prowadzi w tabeli z 36 punktami i aż 12. zwycięstwami, na drugim miejscu plasują się Żuławy Nowy Dwór Gdański z 29 punktami, a tuż za nimi z 28 punktami jest drużyna Pomezanii Malbork.

Dziękujemy kibicom za liczne uczestnictwo w transmisji live na portalu Facebook (TUTAJ). Jesteśmy dumni, że mamy tak liczną rzeszę fanów. Przed spotkaniem Patryk Duda (na zdjęciach) z rąk działaczy klubu otrzymał pamiątkowy puchar oraz kwiaty za zdobycie 100 bramek w barwach Borowiaka, od przedstawiciela Fanclubu koszulkę upamiętniającą te chwile. Patryk, raz jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych 100 trafień w koszulce Borowiaka Czersk!