25-08-19
Powiat chojnicki. O godz. 12.00 uroczysta msza w bazylice
Brathanki na zakończenie Święta Powiatu

W piątek turniej piłkarski dzieci, w sobotę Rajd Kaszubskiej Marszruty i zawody sportowe w chojnickim parku 1000 - lecia oraz na deser koncert zespołu Brathanki. Trwa Święto Powiatu Chojnickiego, a jego zakończenie w niedzielę Pomorskim Dniem Aktywności Seniora.

O Rajdzie Kaszubskiej Marszruty już pisaliśmy. Finał tego wydarzenia miał miejsce w Parku 1000 – lecia w Chojnicach. Tam też odbyły się zawody biegowe na 5 km, w których wystartowali głównie zawodnicy Floriana oraz zawody … kajakowe na jednym z akwenów. Wystartowało dziesięcioro śmiałków, głównie z Szansy prowadzonej przez Tomasza Bieska.

Wieczorem po raz kolejny odbyła się inscenizacja oblężenia Chojnic, a wieczorem w parku wystąpił w energetycznym koncercie zespół Brathanki. W niedzielę zakończenie Święta Powiatu Chojnickiego. O godz. 12.00 uroczysta msza w chojnickiej bazylice, a po niej do godz. 19.00 na Starym Rynku występy, koncerty, konkursy z myślą o seniorach.

Tekst i fot. (olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.