14-20-20
Gm. Czersk. Zawieszenie zamiast likwidacji. Połączenie na linii Czersk – Laskowice ma zostać przywrócone
Burmistrz Czerska odnosi się do sprawy
połączeń kolejowych


Kilka dni temu opublikowaliśmy apel do władz samorządowych w sprawie likwidacji połączeń kolejowych, który przysłał do redakcji Społeczny Komitet Obrony Kolei w województwie Kujawsko- Pomorskim (zobacz apel - TUTAJ) .

W apelu pojawiła się informacja o planach likwidacji m.in. połączenia Czersk – Laskowice.

Do sprawy odnosi się burmistrz Czerska.

„Dla mieszkańców gminy Czersk połączenia kolejowe z województwem kujawsko-pomorskim są bardzo ważne. To możliwość dojazdu do pracy, na studia czy do szpitali w Bydgoszczy i Toruniu. Z drugiej strony pociągami do czerskich szkół dojeżdża młodzież z gminy Śliwice czy Osie, mieszkańcy tych gmin przyjeżdżają także do nas do pracy.

Dlatego informacja o zawieszeniu połączeń kolejowych z Czerska w kierunku Laskowic i Wierzchucina wywołała mój duży niepokój. Jestem w stałym kontakcie z wójtem Gminy Śliwice, radnymi tej gminy i Powiatu Tucholskiego, rozmawiamy o podejmowanych przez naszych sąsiadów krokach. Wyraziłem gotowość włączenia się do konkretnych działań, jeśli zajdzie taka potrzeba. Już wcześniej wysyłaliśmy pisma do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego w tej sprawie.

Według informacji podanej przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, połączenia na linii Czersk – Laskowice zostaną przywrócone z dniem 18 stycznia"
– wyjaśnia Przemysław Biesek-Talewski, burmistrz Czerska.

Zobacz również:
https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/kujawskopomorskie-umowa-z-arriva-podpisana-99980.html

(red)

 

Podajemy LINK do PETYCJI (można podpisać) w sprawie cięć połączeń:
https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/marszalek_wojewodztwa_kujawskopomorskiego_zatrzymajmy_ciecia_polaczenia_kolejowych/?fbclid=IwAR0ikJPpXg_9ivg6eZlxDJcbQjT6O_zHlpXTU5xJb2SkiuckVIGH-FllIY4

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.