12-01-22
Gm. Czersk. Burmistrz Czerska unieważnił kolejny przetarg
Maciej Deja: Oczekujemy, że rozbudowa remizy
zostanie w bieżącym roku wykonanaObecnie strażacy mają do dyspozycji samochód marki vw T4. - Uważam, że zabezpieczenie
tej części gminy w pojazd wyposażony w zbiornik wodny jest niezbędne dla podniesienia
poziomu bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Maciej Deja.


Po raz drugi burmistrz Czerska unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę remizy OSP w Złym Mięsie. Podał ten sam powód co za pierwszym razem – złożona oferta firm (ok. 400 tys. zł) jest zbyt wysoka w stosunku do środków samorządu (ok. 190 tys. zł, w budżecie na 2022 rok podwyższono kwotę do 300 tys. zł) zabezpieczonych na realizację zadania.

- Po ostatnim (grudzień 2021r.) unieważnionym przetargu strażacy z OSP w Złym Mięsie spotkali się z burmistrzem Czerska. Ustaliliśmy, że dokumentacja, zakres inwestycji zostaną jeszcze raz przeanalizowane, tak by określić ewentualne możliwości wykonania części zadania we własnym zakresie – straży i samorządu. Możemy oczywiście pomóc, co robimy od lat, ale oczekujemy, że rozbudowa remizy o miejsce (garaż) dla średniego samochodu gaśniczo-ratowniczego (jeszcze go nie mamy, ale można pozyskać taki wóz za stosunkowo nieduże pieniądze) zostanie w bieżącym roku wykonana. W tym celu mamy jeszcze rozmawiać z burmistrzem pod koniec stycznia, aby określić dalszy plan działania. Uważam, że zabezpieczenie tej części gminy w pojazd wyposażony w zbiornik wodny jest niezbędne dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców - mówi Maciej Deja z OSP w Złym Mięsie, jednocześnie radny RM w Czersku.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.