21-09-20
Gm. Czersk. Burmistrz przedstawiał wojewodzie jedną z inwestycji
FIL – gmina Czersk będzie aplikować
o wsparcie pięciu zadań


Gmina Czersk w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – edycja 2021 - zamierza zgłosić pięć przedsięwzięć. Burmistrz zapowiada, że samorząd aplikować będzie o wsparcie finansowe dotyczące budowy nowego przedszkola w Łęgu, rozbudowy szkoły w Rytlu, modernizacji domu kultury (GCK) w Czersku.

Mają pojawić się jeszcze dwa zadania – budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenach wiejskich oraz budowa ścieżki rowerowej w kierunku Tucholi. Obecnie wszystkie wnioski są przygotowywane, analizowany jest ich zakres i koszty. Wnioski należy składać do końca września, więc czasu nie pozostało dużo.

FIL ma dysponować budżetem w wysokości 6 mld zł w skali całego kraju (2,6 mld ma trafić do gmin). Więcej o FIL – tutaj: https://www.gov.pl/web/rozwoj/inwestycjelokalne. O wyborze poszczególnych zadań ma przesądzić postępowanie konkursowe.Podczas ubiegłotygodniowej wizyty wojewody pomorskiego w gm. Czersk burmistrz Przemysław Biesek-Talewski wraz z dyrekcją Zespołu Szkół w Łęgu pokazywał wojewodzie Dariuszowi Drelichowi miejsce nowej inwestycji i przybliżył zarys przedsięwzięcia, na które oczekują mieszkańcy Łęga i okolic.- Skorzystaliśmy z okazji, że wojewoda odwiedził Łąg w związku z zakończoną przebudową ulic Cichej i Kościelnej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pan Dariusz Drelich zobaczył, w jakich warunkach działa obecnie przedszkole i usłyszał, jakie są potrzeby w tym zakresie w naszej gminie. Liczę na to, że wizyta pana wojewody w Łęgu przełoży się na jego wsparcie dla tego bardzo ważnego przedsięwzięcia. – powiedział burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.(red)
fot. UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.