17-09-20
Powiat chojnicki. Zastąpił Ireneusza Ruszczyka
Były komendant straży pożarnej, szefem wydziału zarządzania kryzysowego

Tomasz Kabat, w latach 2016-2018 był komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim. Wczoraj (16.09) został nowym szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w chojnickim starostwie.


Tomasz Kabat, stanowisko dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego obejmie po Ireneuszu Ruszczyku, który niedawno odszedł z pracy na rzecz rozpoczęcia kariery zawodowej w zupełnie innej branży.   |  fot. Robert Lida

Zastąpił na tym stanowisku Ireneusza Ruszczyka. O etat dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Chojnicach, ubiegało się 13 osób. Do drugiego etapu konkursu na stanowisko zakwalifikowało się jednak już tylko osiem osób, tyle spełniło wszystkie wymogi formalne. Wczoraj, tj. 16 września, kandydaci przystąpili do testu wiedzy o branży i powiecie chojnickim. Odbyli także rozmowę „rekrutującą” z komisją. Najlepiej ze wszystkich kandydatów wypadł były komendant Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim, Tomasz Kabat.

- Poziom konkursu był wysoki. Między kilkoma kandydatkami różnica była bardzo niewielka. Natomiast ostatecznie przy tym wyborze zadecydowało doświadczenia pana Kabata, które zyskał zarówno jako komendant straży pożarnej, jak również w całym przebieg jego kariery zawodowej - mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. - Jako dyrektora zarządzania kryzysowego mieliśmy już wojskowego, byłego komendanta straży miejskiej, teraz przyszedł czas na strażaka - dodaje włodarz.

Starosta przyznaje, że poziom wszystkich kandydatów był bardzo wysoki. O stanowisko dyrektora wydziału ubiegali się m.in. wymieniony już strażak, policjant, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz osoba, która przed laty pracowała już w zarządzaniu kryzysowym. Wszyscy starający się o pracę to mieszkańcy powiatu chojnickiego, ze zwycięzcą konkursu włącznie. Wyjątkiem był jeden kandydat, mieszkaniec powiatu człuchowskiego.

Anna Zajkowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.