3-02-20
Czersk.  AZS UKW Bydgoszcz – MKS Handball Czersk 29:33 (12:15)
Cenne zwycięstwo MKS-u w Bydgoszczy

Po ostatniej porażce na własnym parkiecie z KPR Gryfino, czerszczanie udali się w bojowych nastrojach do Bydgoszczy, by walczyć o punkty z tamtejszym AZS UKW.

Choć mecz 13 kolejki rozgrywek o mistrzostwo II ligi miał się odbyć za tydzień, to na prośbę gospodarzy rozegrany został w sobotę (1.02.). Obie drużyny, będące przed meczem sąsiadami w ligowej tabeli, zdawały sobie sprawę z wagi tego spotkania. Gospodarze, przed meczem, wzmocnili swoje szeregi wypożyczając dwóch zawodników z występującej w I lidze Nielby Wągrowiec. Natomiast nowym zawodnikiem MKS-u został w tym tygodniu Jakub Malczewski. Zawodnik, który jeszcze przed kilku laty występował w PGNiG Superlidze, reprezentując Meble Wójcik Elbląg. Ponadto, w składzie na mecz w Bydgoszczy znalazł się, po raz pierwszy w tym sezonie - Kamil Klunder.

Od pierwszego gwizdka sędziów, na boisku trwał zażarty bój. Lepiej w mecz weszli zawodnicy MKS-u, którzy w 4 minucie prowadzili 2:0. Odpowiedź gospodarzy była niemalże natychmiastowa. W 11 minucie prowadzili oni 6:3. Trzy kolejne trafienia dla MKS-u Jakuba Malczewskiego, pozwoliły zniwelować przewagę gospodarzy, a w 19 minucie to MKS ponownie wyszedł na prowadzenie (9:8). Do przerwy czerszczanie powiększyli je do stanu 15:12.

Po zmianie stron, nasza drużyna starała się kontrolować przebieg meczu. Umiejętnie grą drużyny kierował Jakub Malczewski, dzielnie wspierali go pozostali koledzy z drużyny. Na szczególne słowa pochwały zasłużyli przede wszystkim Piotr Karczyński, Kamil Łukasik, a także Kamil Klunder, którzy walnie przyczynili się do tego, że w 51 minucie czerszczanie prowadzili już 29:22. Mimo ambitnej postawy gospodarzy, zwycięstwo MKS Handball stało się faktem i trzy punkty pojechały wraz z drużyną do Czerska. Był to zdecydowanie najlepszy występ naszej drużyny w tym sezonie.

MKS Handball wystąpił w składzie: Kamil Klunder – Jakub Malczewski (8 bramek), Piotr Karczyński (7), Mateusz Łoński (5), Sebastian Pstrąg (4), Kamil Łukasik (3), Paweł Jakubowski (2), Paweł Moczadło (1), Radosław Radzio (1), Mateusz Lenz (1), Szymon Thiede (1), Bartłomiej Węckowski, Michał Rostankowski, Maciej Jakubowski.

Na parkiet nasza drużyna wróci dopiero w niedzielę 23 lutego. Tego dnia na Hali Sportowej im. Romana Bruskiego gościć będziemy NLO SMS ZPRP Kwidzyn. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.00. Już teraz wszystkich kibiców szczypiorniaka serdecznie zapraszamy.