10-01-22
Powiat chojnicki. W opuszczonym domu odbywała się libacja alkoholowa
CHOJNICE. Sprawca pobicia ze skutkiem
śmiertelnym został aresztowany

W minionym tygodniu w środę, policjanci chojnickiego wydziału kryminalnego w jednym z pustostanów na terenie Chojnic znaleźli zwłoki 37-letniego bezdomnego mężczyzny. Policjanci od razu zajęli się wyjaśnieniem tej sprawy i ustalili, że w opuszczonym domu odbywała się libacja alkoholowa, w trakcie której doszło do awantury pomiędzy dwoma jej uczestnikami.

W związku z podejrzeniem, że śmierć 37-latka nastąpiła w wyniku przestępstwa na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza. Mundurowi pod nadzorem prokuratora przeprowadzili m.in oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Dzięki swojej pracy i zdobytym informacjom policjanci w związku z tą sprawą szybko wytypowali i zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 24, 42 i 52-lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy w miniony piątek  24- latkowi przedstawili zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna był najpierw doprowadzony do prokuratury, a w piątek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dwaj pozostali zatrzymani zostali przesłuchani w charakterze świadka. 24-latkowi za pobicie ze skutkiem śmiertelnym 37-letniego mężczyzny grozi kara od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.