16-03-21
Powiat chojnicki. 2021 rok - ponad 4000 kontroli pojazdów, 2434 wykroczenia, 21 przestępstw – zobacz wszystkie dane (poniżej)
Chojnicka drogówka każdego dnia dba
o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego


Policjanci z chojnickiej drogówki podsumowali działania prowadzone na terenie powiatu od początku tego roku. Nadrzędnym celem wszystkich działań prowadzonych przez ten wydział jest troska o poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. Mundurowi każdego dnia zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców na drodze, ale też bacznie przyglądają się pieszym, którzy także często nie stosują się do zasad przepisów ruchu drogowego. Od początku roku stróże prawa ujawnili blisko 2500 wykroczeń.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci z drogówki prowadzą szereg działań, które mają na celu ograniczenie liczby wypadków i kolizji w naszym regionie. Policjanci podczas służby wykorzystują do walki z „piratami drogowymi” najlepszy policyjny sprzęt.

Mundurowi w „białych czapkach” od początku roku na terenie powiatu przeprowadzili ponad 4000 kontroli pojazdów, ujawniając 2434 wykroczenia i 21 przestępstw, naruszających przepisy ruchu drogowego. Zatrzymali łącznie 22 prawa jazdy, 235 dowodów rejestracyjnych, a także przeprowadzili 3922 badania stanu trzeźwości. W omawianym okresie doszło do 9 wypadków drogowych w skutek których 1 osoba poniosła śmierć, a 14 zostało rannych.  

Przypominamy, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów.  

Policjanci drogówki mają między innymi za zadanie ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań i szczególnie niebezpiecznych wykroczeń takich jak :

- przekraczanie dozwolonej prędkości,

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,

- niewłaściwe wyprzedzanie,

- niewłaściwe zachowanie w stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego ( w tym w obrębie przejść dla pieszych),

- ujawnianie innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych,

- monitorowanie oraz analizę umieszczanych w Internecie nagrań ( filmów) prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości przez tych sprawców.

Funkcjonariusze w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach wykorzystują także w tym celu wskazania mieszkańców  na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz nowoczesne drony, które w dużej mierze pomagają funkcjonariuszom w walce z „piratami drogowymi”.

KPP Chojnice





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.