26-06-22
POW. CHOJNICKI. Festiwal sztuki ulicznej
Chojnicka Fiesta Teatralna - ZAPROSZENIE

To teatralne panopticum, w którym spotkają się spektakle różnorodne treściowo i zrealizowane w różnych konwencjach zaprasza ChCK.   |  fot. ChCK

Chojnickie Centrum Kultury serdecznie zaprasza 2 lipca w sobotę na wyśmienitą ucztę teatralną - XXVIII Festiwal Sztuki Ulicznej "Chojnicka Fiesta" im. Eugeniusza Mikołajczyka. W programie wiele atrakcji dla dzieci.

Zabawy animacyjne, warsztaty plastyczne, malowanie buziek, oraz to, co tego dnia najważniejsze - spektakle teatralne, które tradycyjnie odbędą się na Starym Rynku oraz w Fosie Miejskiej. Wydarzenie rozpoczniemy o godz. 11.30 barwną paradą z Chojnickiego Centrum Kultury na Stary Rynek, gdzie odbędzie się inauguracja festiwalu. Oto co będzie się działo:

Godz. 12.00 „PIRACI Z KARAIBÓW” - STARY RYNEK

Interaktywny program z udziałem 4 aktorów – piratów walczących o mapę, która doprowadzi ich do skarbu. Każde dziecko podczas zabawy staje się małym walecznym piratem. W trakcie walki i zmagań o kolejne kawałki mapy piraci wraz z dziećmi przeżywają bardzo emocjonujące przygody i poznają różne pirackie zachowania. Wśród pirackich zabaw z dziećmi znajduje się przeciąganie liny, poznanie pirackiego okrzyku, przeprawa przez niebezpieczne bagna, poszukiwanie na czas pirackiej szabli i inne ciekawe zabawy. Bardzo wesoły i energiczny program skierowany zarówno do maluszków, jak i starszych dzieciaków.

Godz. 13.10 „BAŚŃ O RYCERZU BEZ KONIA” - STARY RYNEK

Dawno, dawno temu, w jednym z najodleglejszych królestw, żył sobie rycerz bez konia... Tak, tak: rycerz bez konia. Powiecie: każdy rycerz ma przecież swojego konia! I będzie to poniekąd prawda: tylko, że ten akurat nie miał. I bardzo był przez to nieszczęśliwy. Czy koń znajdzie rycerza? Czy rycerz znajdzie konia? Oto jest pytanie…

Godz. 14.15 „(NIE)BRZYDKIE KACZĄTKO” - FOSA MIEJSKA

Każdy zna historię o brzydkim kaczątku, które przemienia się w pięknego łabędzia. Pora, aby poznały ją również dzieci. Wzruszająca i tkliwa opowieść o biednym, odrzuconym kaczątku, które pokonuje wiele przeciwności losu i wiele niebezpieczeństw, aby stać się pięknym, podziwianym przez wszystkich łabędziem.Podczas bajki dzieci poznają różne zabawne postaci z wiejskiego podwórka, zobaczą dziwny, ale bardzo śmieszny pokaz mody, zaprzyjaźnią się z psem, który udaje, że jest groźny, przemierzą daleką drogę wraz z kaczątkiem, aby zobaczyć jego piękną przemianę!

Godz. 15.30 „SERCE DON JUANA” - STARY RYNEK

Posłuchajcie historii Don Juana - niewiernego kochanka, który swoimi podbojami wzbudzał emocje! Bohater trafi do piekła, i tam będzie musiał przekonać o swoich dobrych intencjach.
Podczas spektaklu będzie można podziwiać kunszt szczudlarzy, przepięknie wykonane maski, a muzyka wprowadzi w klimat przedstawienia, które na długo zapadnie w pamięci widzów.

Godz. 21.45 „TRIBUTE” - STARY RYNEK

„Tribute” to spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Isaaca Bashevisa Singera. Pół żartem, pół serio jak zwykł pisać Noblista, za pomocą żonglerki, akrobatyki i innych dyscyplin cyrkowych snuta jest opowieść o ponadczasowych dylematach „Sztukmistrza”, o duchach, o tym co zniknęło nagle i bezpowrotnie w „Wielkiej katastrofie”. Ludzkie słabości, obawy, nadzieje i radości są jednak wciąż takie same i o tym też jest ten spektakl.

Nieprzypadkowa jest oprawa muzyczna widowiska. Lou Reeda, Amy Winehouse, The Ramones, Leonard Cohen, Lenny Kravitz, Bob Dylan to twórcy, dla których ich żydowskie pochodzenie było istotne, czerpali z niego inspirację, korzystając z dziedzictwa lub buntując się przeciwko niemu. Muzyków tych, artystów w spektaklu i singerowskiego Jaszę Mazura łączy fakt bycia „sztukmistrzami”, z dobrodziejstwami i zmorami tego zawodu. Tytuł spektaklu – „Tribute” – nawiązuje do próby oddania szacunku światu, który już nie istnieje.

Godz. 23.00 „WODEWIL WARSZAWSKI” - FOSA MIEJSKA

Do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny, pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta.

Druga część widowiska to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia; gdzie celebryci prześcigają się w prezentowaniu swoich sposobów na realizowanie wyjątkowej i pełnej sukcesów kariery. Spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie…

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Łukasz Sajnaj





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.