3-05-20
Powiat chojnicki. Najstarsza impreza biegowa w pow. chojnickim
Chojnicki Bieg Strażacki - pobiegli by nie przerwać tradycji

Wczoraj (2.05.) miała się odbyć 36. edycja Chojnickich Biegów Strażackich. Ze względu na panującą epidemie koronawirusa i zakaz organizacji imprez, również sportowych, grupa reprezentantów Floriana Chojnice postanowiła pobiec symbolicznie.


Biegi strażackie odbywały się w Chojnicach nieprzerwanie przez od 1984 roku. By nie zniweczyć tradycji, reprezentacja Floriana Chojnice postanowiła odbyć symboliczny bieg do Lichnów i z powrotem.   |  fot. Wojciech Sobczak

Chojnicki Bieg Strażacki, organizowany przez sekcję biegową Florian Chojnice to najstarsza, i bardzo popularna wśród pasjonatów, impreza biegowa w powiecie chojnickim. Odbywała się ona nieprzerwanie od 1984 roku, aż do teraz. Cykl ten przerwał koronawirus.

- Dlatego postanowiliśmy spontanicznie podtrzymać tradycję biegu i pokonać trasę biegu strażackiego, czyli dystans 10 km - mówi Hubert Szwankowski, jeden z organizatorów wydarzenia. - Oczywiście zrobiliśmy to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zachowaliśmy odstęp i mieliśmy maseczki - dodaje.

Chojnicki biegacz informuje również, że jeśli sytuacja epidemiczna w kraju się unormuje, a przepisy pozwolą, to 36. Chojnicki Bieg Strażaki odbędzie się 3 października br.

Anna Zajkowska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.