7-01-19
Powiat chojnicki.
W województwie pomorskim skontrolowano 25 takich miejsc z 36 funkcjonujących
Chojnicki Escape Room zamknięty po kontroli

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął jedyny chojnicki Escape Room. To wynik kontroli po tragedii w Koszalinie, gdzie w podobnym miejscu zginęło pięć młodych kobiet.


W powiecie chojnickim funkcjonowało jedno takie miejsce z trzema pokojami i decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zostało ono zamknięte
.

Po tragedii w Koszalinie zarządzono kontrolę wszystkich miejsc tzw. Escape Room. Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku w województwie pomorskim skontrolowano 25 takich miejsc z 36 funkcjonujących. Stwierdzono w nich 14 nieprawidłowości w związku z ewakuacją, oraz 38 nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Wydano trzy decyzje o zakazie eksploatacji miejsca.

W powiecie chojnickim funkcjonowało jedno takie miejsce z trzema pokojami i decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zostało ono zamknięte. Jak udało nam się znaleźć, w Chojnicach działał jeden Escape Room – to Tajemnice Starej Piekarni przy ul. Piłsudskiego. Escape Room proponował zabawę w trzech pokojach: Nawiedzony Szpital, Pokój Reprezentacji Polski i Wyzwania pana Piły.

(olo). Fot. screen strona internetowa Escape Room

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.