13-02-20
Powiat chojnicki. „Każdy kandydat się bardzo dobrze zaprezentował”
Chojnicki szpital ma nowego dyrektora,
jest nim dr Maciej Polasik

- Kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w szpitalu, czyli ta wiedza, która dla osób z zewnątrz jest mało dostępna, na pewno było tym atutem, który przeważył - mówi Marek Szczepański.


Kandydaturę dr Macieja Polasika (na zdjęciu), na dyrektora chojnickiego szpitala, poparli wszyscy obecni członkowie komisji konkursowej.   |  fot. (olo)

Na Macieja Polasika zagłosowali wszyscy obecni członkowie komisji konkursowej. Dr Maciej Polasik przez kilka lat w chojnickim szpitalu specjalistycznym pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Lekarz, po objęciu przez Leszka Bonnę stanowiska wicemarszałka województwa pomorskiego, został mianowany na pełniącego obowiązki.

Wczoraj, podczas konkursowych rozmów kwalifikacyjnych, pokonał pozostałych trzech kandydatów na stanowisko dyrektora. Do konkursu, poza jego zwycięzcą, stanęli: Tadeusz Teterus, radny powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego, charzykowski przedsiębiorca Ryszard Lamczyk oraz była dyrektorka przychodni przy ul. Kościerskiej, Izabela Wodowska.

- Każdy kandydat się bardzo dobrze zaprezentował. Byli przygotowani. Mimo, że nie pracują na co dzień w szpitalu to jego funkcjonowanie, na podstawie dostępnych dokumentów, mieli bardzo dogłębnie przeanalizowane - chwali Marek Szczepański. Komisja konkursowa postawiła jednak na lekarza, który szpital zna od podszewki. Kandydaturę tę poparli wszyscy obecni członkowie gremium, czyli sześć na siedem osób.

W skład komisji konkursowej weszli: starosta Marek Szczepański, wicestarosta Mariusz Paluch, przedstawiciel Rady Społecznej Szpitala Stanisław Skaja, radni Aleksandra Stasińska, Mateusz Łangowski i Wojciech Rolbiecki (nieobecny z powodu zaplanowanego dużo wcześniej wyjazdu) oraz, jako przedstawiciel lekarzy, Zbigniew Ossowski.

Maciej Polasik dziś zostanie przedstawiony zarządowi. Ten ma dwie opcje, zaakceptować wybór komisji lub ją odrzucić. - Trzech członków zarządu powiatu uczestniczyło w posiedzeniu komisji konkursowej, także myślę, że będzie to już tylko formalność - mówi starosta.

Anna Zajkowska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.