20-09-22
Powiat chojnicki. Nowy sprzęt za 1,5 mln zł
Chojnicki szpital na 20-lecie przeprowadzki
na ul. Leśną dostanie laser na urologięTo kolejny nowy sprzęt, który trafi do szpitala, tym razem na urologię.   |  fot. Rmak


Powiat Chojnicki, Miasto Chojnice oraz Gmina Chojnice wspólnie sfinansują zakup prezentu dla Szpitala z okazji jego przeprowadzki jesienią 2002 roku do nowej siedziby przy ul. Leśnej. Będzie to laser za 1,5 mln zł dla oddziału urologicznego. Poinformował o tym starosta Marek Szczepański.

- Szpital jest największym pracodawcą w powiecie chojnickim. Pracuje w nim 1100 osób. Ma on charakter ponadregionalny, gdyż świadczy usługi nie tylko dla naszych mieszkańców (powiat chojnicki), ale i spoza niego. Jest ich około 30%. Warto wspólnie sfinansować zakup potrzebnego sprzętu dla szpitala – mówi Marek Szczepański.

Szczegóły „montażu” finansowego prezentu, jak i jego zawartość, poznaliśmy wczoraj (19.09.) na posiedzeniu Komisji Budżetu Rady Miejskiej Chojnic. W zastępstwie Skarbnik Miasta Violetty Szreder (była na szkoleniu) wiceburmistrz Chojnic Adam Kopczyński przedstawił projekt nowelizacji budżetu miasta, który będzie rozpatrzony na najbliższej sesji. Odbędzie się w poniedziałek 27 września. Jest w nim podpunkt dotyczący szpitala.

- Zdecydowaliśmy się przekazać dotację celową dla chojnickiego szpitala specjalistycznego na 20-lecie przeprowadzki do obiektu przy ul. Leśnej. Będzie to kwota 500 tys. zł. Powiat daje 700 tys. zł, gmina Chojnice 300 tys. zł. Razem to jest 1,5 mln zł, za które zostanie zakupiony laser do celów urologicznych – poinformował radnych zastępca burmistrza.

(je)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.