14-11-19
Powiat chojnicki. 19 listopada - zgłoszenia
Chojnicki ZUS zaprasza na dwa szkolenia

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chojnicach organizuje 19 listopada w swojej siedzibie przy ul. Łużyckiej 20 dwa bezpłatne szkolenia.


Siedziba ZUS w Chojnicach.   |  fot. D. Wałdoch

Pierwsze z nich, które rozpocznie się o godzinie 10.00 zatytułowane jest: „Masz wybór - ulgi w składkach dla płatników składek”. W czasie tego szkolenia można dowiedzieć się: dla kogo jest ulga na start, preferencyjna składka oraz tzw. mały ZUS, a także jak obliczyć najniższą podstawę wymiaru składek.

Uczestnicy szkolenia nauczą się też kto nie skorzysta z ulgi, jaki jest limit przychodów i przez jaki okres można opłacać niższe składki. Poznają także jakie są skutki korzystania z ulgi oraz jakie zmiany nastąpią w dokumentach rozliczeniowych.

Podczas drugiego szkolenia przybliżymy kwestię przeliczenia wysokości świadczeń emerytalnych i rentowych, w tym kapitału początkowego. To szkolenie rozpocznie się o 12.00. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresami: [email protected], [email protected] lub telefonicznie po numerem: 59 841 94 29.

Krzysztof Cieszyński

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.