27-03-19
Powiat chojnicki. `Chcę więc zaproponować młodzieży, by pojechała sadzić las w okolice Rytla`
Ciekawa propozycja starosty dla uczniów.
Będą sadzić las w czasie strajku?

Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to starosta Marek Szczepański ma dla uczniów propozycję, by zamiast iść na wagary lub nudzić się w szkole mieli swój wkład w sadzenie lasu w Rytlu.


Akcja ma być jednorazowa, ale ma zaszczepić w uczniach działania edukacyjne i proekologiczne.   |  fot. W. Zygmański

Powiat chojnicki jako organ prowadzący jest zobowiązany razem z dyrektorami przeprowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych nawet w czasie strajku nauczycieli. Starosta Marek Szczepański wymyślił ciekawą alternatywę, aby uczniowie nie szli na wagary lub nie nudzili się w szkole.

- Jeśli nauczyciele przystąpią do strajku i nie będzie możliwości zorganizowania zajęć pomyślałem, by zorganizować działania edukacyjne i proekologiczne. Chcę więc zaproponować młodzieży, by pojechała sadzić las w okolice Rytla – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. - Wyjazd byłby zorganizowany przez szkoły i starostwo, a w akcję włączyłyby się również nadleśnictwa Rytel, Czersk i Przymuszewo.

Akcję trzeba więc wcześniej nagłośnić w szkołach, by nie było sytuacji, że uczniowie wiedząc że jest strajk, nie przyjdą do szkoły. - To lepsza alternatywa niż siedzenie w szkole bez zajęć – mówi Szczepański. Na zakończenie akcji byłaby grochówka może i ognisko. W najbliższych dniach szkoły mają podpytać uczniów, czy ci wyraziliby chęć takiego wyjazdu, gdyż trzeba zapewnić odpowiednią liczbę autokarów i opiekunów.

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.