19-11-20
Gm. Czersk. Odpowiedzi udziela dyrektor SP ZOZ w Czersku
„Co dalej z Ośrodkiem Zdrowia w Rytlu?”

Takie pytanie stawia mieszkaniec Rytla, który zwrócił się do redakcji portalu z pytaniem w dotyczącym dalszego funkcjonowania tej placówki.


Zdjęcie czytelnika – na drzwiach rytelskiego ośrodka zdrowia
jest m.in. informacja o zamknięciu placówki do odwołania.


Przypomnijmy, w związku z przypadkami zakażeń personelu SP ZOZ koronawirusem m.in. w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Rytlu, w/w placówka od ponad dwóch tygodni jest zamknięta.

Czytelnik informuje, że jest mieszkańcem Rytla, inwalidą I grupy, pacjentem Ośrodka Zdrowia w Rytlu. Cztery lata temu przeszedł rozległy udar mózgu w następstwie czego przyznano mu I grupę inwalidzką. Od chwili udaru wymaga ciągłej opieki lekarza i przyjmuje na stałe leki. Mężczyzna mówi, że nie wiadomo kiedy ośrodek zostanie otwarty. Wspomina, że oprócz leków niezbędne jest mu pilnie zaświadczenie lekarskie. Rytlanin był ostatnio świadkiem rozmowy, która sprowadzała się do tego, że starsze osoby prawie ze łzami w oczach, w kolejce do apteki przy przychodni, zastanawiały dlaczego przy niepełnosprawności ruchowej, chorobach współistniejących i zagrożeniu koronawirusem mają w celu wykonania fizycznego badania udawać się do Czerska?

- Wiejski Ośrodek Zdrowia w Rytlu miał być otwarty już w przyszłym tygodniu, jednak z uwagi na zachorowanie jednego z lekarzy placówka będzie funkcjonować z końcem listopada lub początkiem grudnia. Chcemy otworzyć ośrodek dopiero jak będzie zabezpieczona jego pełna obsada, wcześniej, gdy nie będzie na miejscu przyjmował lekarz, nie ma sensu rejestrować pacjentów, aby później i tak kierować ich do Czerska. Wszelkie sprawy związane z dokumentacją można załatwić w SP ZOZ w Czersku. Staramy się jak najszybciej przywrócić działanie placówki w Rytlu – informuje Hanna Jasińska, dyrektor SP ZOZ w Czersku.

(red)
Fot. nadesłane

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.