22-08-18
Powiat chojnicki. Ośrodek egzaminowania kierowców w Chojnicach
Czekają na odcinek o podwyższonej prędkości

Dotarły do nas informacje, że nie będzie ośrodka egzaminowania kierowców w Chojnicach. W Urzędzie Marszałkowskim dementują te głosy i potwierdzają, że ośrodek powstanie. Ruch należy jednak teraz do starostwa.


„Elki" kursują od dawna po Chojnicach, ale egzaminy dotąd są organizowane w innych miastach. Wkrótce ma się to zmienić.   |  fot. (red.)

Zapytaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim, czy potwierdzają, że ośrodek w Chojnicach powstanie, gdyż docierają do nas sygnały, że prace zostały przerwane. - Plany są wciąż aktualne, realizujemy je zgodnie z harmonogramem. Do tej pory została stworzona Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia, pracujemy nad projektem funkcjonalno - użytkowym ośrodka, przygotowujemy się również do nabycia nieruchomości. Należy podkreślić, że jesteśmy w stałym kontakcie z władzami powiatu, którego zadaniem jest obecnie wprowadzenie odcinka o podwyższonej prędkości – informują nas w UM w Gdańsku.

Ruch więc należy do starostwa, które musi wyznaczyć na terenie Chojnic odcinek o podwyższonej prędkości. O tej sprawie już pisaliśmy, wytypowany został odcinek ulicy Gdańskiej w sąsiedztwie byłej giełdy samochodowej, gdzie ma właśnie powstać ośrodek egzaminowania, ale konkretnych i sformalizowanych decyzji jeszcze najwyraźniej nie ma.

Aktualizacja:
Jak wyjaśnił nam wicestarosta Marek Szczepański, prace trwają i ulicą z podwyższoną prędkością będzie ul. Towarowa. - Po braku akceptacji ze strony PORD nastąpiła zmiana ulicy na Towarową, teraz trwa opracowywanie projektu zmiany organizacji ruchu na tym odcinku, a następnie proces uzgodnień. Powinno to potrwać do pierwszej połowy września – mówi Marek Szczepański.

(olo)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.