19-01-21
Czersk. Czy pojawi się lustro?
Czytelniczka: Niebezpieczny wyjazd
samochodów z przedszkola


- Chciałabym zwrócić uwagę na niebezpieczny wyjazd samochodów z przedszkola nr 2. Jadąc lub idą od strony miasta w kierunku Chojnic nie widać wyjeżdżających spod przedszkola samochodów. Kilka razy byłam świadkiem gdy rowerzysta i samochód zobaczyli się w ostatnim momencie, sama nawet byłam uczestnikiem takiej sytuacji. Wiem że ma powstać inny wyjazd, ale do tego czasu rozwiązaniem byłoby lustro drogowe tak żeby kierowcy i piesi mogli widzieć siebie nawzajem – podpowiada czytelniczka.

- W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowego wjazdu do Przedszkola Samorządowego nr 2 z ulicy Chojnickiej. Wjazd powinien powstać najpóźniej do końca wakacji. Po jego uruchomieniu dotychczasowy wjazd, położony w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Starego Urzędu, zostanie zamknięty. W związku z tym nie planujemy już żadnych zmian w oznakowaniu ani wyposażeniu  istniejącego wjazdu
– informuje burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.